Stare Miasto

Szkieły się przeprowadzają

Komisariat Policji Stare Miasto  Foto: Radomil / wikipedia

Budynek komisariatu Policji przy Al. Marcinkowskiego przez najbliższe 3 lata będzie remontowany. Szkieły muszą zatem się przeprowadzić. Już od czwartku (13.10) będą pracować pod trzema nowymi adresami. 

Remont staromiejskiego komisariatu w Poznaniu to kolejny istotny krok w modernizacji jednostek Policji na terenie województwa wielkopolskiego i miasta Poznania – podkreśla Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – zabytkowy obiekt po remoncie stanie się wizytówką miasta.

Policjanci przeprowadzili się już do nowych siedzib i od czwartku 13 października będziemy mogli załatwiać wszystkie sprawy właśnie pod trzema nowymi adresami. Szkieły dyżurować będą w budynku Alfy na Świętym Marcinie 66/72, w budynku dawnego komisariatu targowego przy ul. Śniadeckich 27 oraz w budynku dawnego komisariatu autostradowego przy ul. Głogowskiej 431.

W centrum Poznania, przy ul. św. Marcin będzie można między innymi znaleźć Komendanta staromiejskiego komisariatu. Pod ten adres należy również kierować wszelką korespondencję.

Tutaj także zapraszamy obywateli, którzy będą potrzebować pomocy od policjantów i będą chcieli złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu – dodaje Patrycja Banaszak – w miejscu tym służbę pełnić będą także dyżurni komisariatu, Ogniwo ds. Wykroczeń oraz Zespół Profilaktyki Społecznej.

W tymczasowej siedzibie na terenie poznańskich targów pracować będą policjanci kryminalni, którzy zajmują się prowadzeniem śledztw i dochodzeń oraz operacyjni.

Najdalej od centrum Poznania, bo przy ul. Głogowskiej 431, do dawne budynku Komisariatu Autostradowego Policji, przeprowadzą się szkieły z pionu prewencji. To budynek Autostrady Wielkopolskiej przy węźle Komorniki. Będzie to też siedziba staromiejskich dzielnicowych.

Dotychczasowe numery telefonów oraz adresy e-mail do policjantów pozostają bez zmian – informuje Patrycja Banaszak – adresy nowych siedzib mogą jeszcze ulec zmianie, ale wówczas będziemy o tym Państwa informować.

Użyte w artykule zdjęcia: Radomil / wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz