POZnań

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów

strzykawka  Foto: Sam Moqadam

Nawet 7000 seniorów z Poznania będzie mogło bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. Pierwsza partia szczepionek zamówionych przez Miasto już dotarła.

Z programu profilaktycznego będą mogły skorzystać osoby od 60 roku życia, które są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek – informuje poznański magistrat – w ubiegłym roku z bezpłatnych szczepień mogło skorzystać ponad 5.000 poznaniaków i poznanianek, a w tym roku, ze względu na pandemię, zainteresowanie jest znacznie wyższe.

Do Poznania dotarła pierwsza partia około 3.000 szczepionek i jest przekazywana do przychodni. Szczepienia w ramach tego programu mają się rozpocząć w poniedziałek (12.10).

Program bezpłatnych szczepień seniorów przeciw grypie, który powstał w 2018 roku, zakłada że będzie trwać przez kolejne 5 lat. Planowany koszt programu to 1.500.000 złotych, a więc po 300.000 na rok. Po wybuchu pandemii Miasto wyda jednak o 150.000 zł więcej na szczepionki.

Lista przychodni realizujących bezpłatne szczepienia poznańskich seniorów i szczegóły dotyczące sposobu zgłaszania się będą znane najpóźniej w piątek. 

Użyte w artykule zdjęcia: Sam Moqadam

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz