K U L T U R A

Symfoniczna Coma

Coma symfonicznie (12.12.2015) Sala Ziemi  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

To wyjątkowe widowisko zabrało słuchaczy w podróż po dyskografii zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Podczas koncertu pojawiły się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa “Symfonicznie”, ale nie tylko.

Łódzki zespół z Piotrem Roguckim na czele powstał w roku 1998 roku i prędko zdobył liczne grono fanów, stale powiększane przez kolejne płyty i trasy koncertowe. Coma zagrała na najważniejszych polskich festiwalach, dzieląc scenę m.in. z Pearl Jam, Linkin Park czy grupą Tool, jest też laureatem wielu nagród muzycznych na czele z Fryderykami i woodstockowskim Złotym Bączkiem.

Rockowe, energetyczne brzmienie Comy połączone z symfonicznymi aranżacjami zyskało uznanie fanów. Od czasu pojawienia się krążka, Coma przygotowała również aranżacje symfoniczne nowych utworów z “Czerwonego albumu” oraz aranżacje starszych utworów znanych z trasy koncertowej “Power Off”. Symfoniczny koncert Comy tworzy niesamowite widowisko muzyczno-wizualne nie tylko dla fanów tego zespołu.

Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Są to profesjonalni muzycy na co dzień współpracujący z zespołami i innymi orkiestrami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz