K U L T U R A

Sylwester Miejski na placu Wolności

Zabawa na Placu Wolności  Foto: Maciej Koterba

Zabawa na Placu Wolności Foto: Maciej KoterbaJak spędzać będziemy tegorocznego Sylwestra? Okazuje się, że co dziesiąty poznaniak  bawić się będzie na balu lub zorganizowanej imprezie w lokalu. Część zawita na plac Wolności w Poznaniu, a tutaj na scenie grać będą między innymi Maja Koman&Ukulele, Kombii oraz Wilki.

Na sylwestrową zabawę zamierzamy w tym roku przeznaczyć co najmniej 312,00 zł, wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy SW Research na zlecenie Smirnoff Black. Najwięcej kosztować będą alkohole, na które średnio wydamy 75,00 złotych, ale do tego dojdą opłaty za wejście do lokalu (53,00 zł) oraz strój (45,00 zł). Na dalszych miejscach są m.in.: transport – 42,0 zł, posiłki – 37,00 zł i np. usługi kosmetyczne – 23,00 zł.

Sylwester pod gwiazdami na Placu Wolności rozpocznie się już o 17:00. Będzie to muzyka i programem artystycznym dla dzieci. Będą się one mogły bawić do 19:40. Później rozpocznie się zabawa dla dorosłych, która trwać będzie do 3:00.

Pierwsza na scenie pojawi się Maja Koman i Ukulele. To młoda kompozytorka i wokalistka z Poznania, której rozgłos przyniosło niezwykłe wykonanie znanej dziecięcej ballady ”Stary niedźwiedź mocno śpi” w jednym z telewizyjnych show.

http://www.youtube.com/watch?v=qRqvgO-qPp8

Później wszystkich gości postara się rozruszać  zespół KOMBII, a więc Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk. Najpierw stworzyli zespół Kombi, a potem były zespoły Skawalker i O.N.A, a od 2003 roku znowu nawiązali do pierwszej nazwy.

Gwiazdą tej nocy będzie również  zespół Wilki.

Gdy skończy się muzyka na żywo zabawa trwać będzie dalej! Tym razem muzyczne stery przejmie DJ.

17:00 – otwarcie bram, muzyka grana przez DJ
18:00 – program artystyczny dla dzieci
19:40 – występ artystyczny “Niespodzianka”
20:30 – Maja Koman&Ukulele
21:45 – koncert zespołu KOMBII
23:00 – koncert zespołu Wilki (cz. 1)
23:55 – życzenia noworoczne, pokaz sztucznych ogni
00:05 – Wilki (cz. 2)
00:30 – dyskoteka pod gwiazdami do 3:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz