POZnań

Święto Policji

Święto policji  Foto: materiały prasowe / UMP

W poniedziałek w auli Collegium Da Vinci odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Wręczono awanse i nagrody. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych. Miasto Poznań reprezentował prezydent Jacek Jaśkowiak.

Chciałem podziękować wszystkim policjantkom i policjantom za pracę w tym wyjątkowo trudnym roku – zwrócił się do zgromadzonych Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Wykazaliście się wielką ofiarnością i odwagą, a także zdroworozsądkowym podejściem w realizacji działań. Życzę wszystkiego dobrego w dniu waszego święta – dodał. 

Podczas uroczystości Jacek Jaśkowiak wręczył nagrody dla Dzielnicowych Roku Miasta Poznania. W  tym roku pierwsze miejsce oraz tytuł “Najlepszego dzielnicowego Miasta Poznania” zdobył młodszy aspirant Paweł Sompoliński z komisariatu Poznań-Grunwald. Drugie miejsce zajęła starsza sierżant Judyta Kuźma z komisariatu Poznań-Jeżyce, trzecie zaś młodszy aspirant Grzegorz Wzorek z komisariatu Poznań-Grunwald.

Pandemia diametralnie zmieniła naszą służbę i zadania. Od jej pierwszego dnia byliśmy zaangażowani w walkę z wirusem. Na początku był strach, ale priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. I tak jak na początku nikt nie wiedział, jak to się będzie rozwijać, tak bardzo szybko wszyscy policjanci, którzy mogli, byli w służbie, często w ponadwymiarowym czasie. Za to bardzo serdecznie dziękuję – mówił nadinspektor Piotr Mąka, komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

W trakcie gali przyznano także odznaczenia ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego, nagrody dla Dzielnicowych Roku Powiatu Poznańskiego, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także odznakę Zasłużony Policjant. 

Z okazji święta prezydent Poznania przekazał na ręce inspektora Roberta Kasprzyka, komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu okolicznościowy list, którego treść prezentujemy poniżej. 

List Prezydenta Miasta Poznania

Święto Policji upamiętnia akt prawny sprzed ponad wieku, tworzący nowe ramy organizacyjne służby policyjnej. Ustawa ta umacniała odradzającą się polską państwowość, a powołana nią policja ustanowiona została jedną z podstawowych instytucji państwa, filarem ładu społecznego i gwarantem porządku.

Zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa obywateli miasta wojewódzkiego jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza gdy rzeczywistość, w której dane jest nam działać, nieustannie się zmienia. Pandemia pokazała wagę służb mundurowych w opanowywaniu sytuacji kryzysowych. Pokazała, jak potrzebna jest policja silna i dobrze zorganizowana. Z tym większym uznaniem powinniśmy odnosić się do wysiłku, który policjanci wkładają w swoją pracę. W służbę pełną wyzwań, trudnych sytuacji i zagrożeń, wymagającą hartu ducha i ciała, a także wiedzy i wysokich kompetencji. To wszystko buduje rosnące zaufanie społeczne i autorytet formacji.

Dzisiejsza uroczystość jest dobrą okazją, by w imieniu mieszkańców Poznania złożyć podziękowania wszystkim policjantom i policjantkom oraz cywilnym pracownikom policji. Dziękując za dotychczasową współpracę, żywię nadzieję, że nasze działania wciąż przyczyniać się będą do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia społeczności lokalnej Poznania.

Korzystając z okazji chciałbym również podziękować Państwa rodzinom i bliskim – za ich wyrozumiałość i cierpliwość oraz wsparcie, dzięki któremu mogą Państwo godnie reprezentować swą formację.

Życzę Państwu, by nigdy nie brakowało wiary w słuszność realizowanej misji, a każdej decyzji towarzyszyło poparcie i akceptacja przełożonych i współpracowników. Życzę bezpiecznej służby, satysfakcji i zawodowego spełnienia, życzę sukcesów i awansów, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

i rodzinnym. Niech obchodzone święto stanie się radosnym wytchnieniem od codziennych obowiązków, a życzliwość i uznanie społeczeństwa pozwolą cieszyć się jego uroczystą formą i atmosferą. Wszystkiego dobrego!

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz