POZnań

Święta Katarzyno wspieraj nasze MPK!

130 lat MPK w Poznaniu  Foto: Paweł Rychter

Z okazji święta patronki motorniczych i kierowców Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało atrakcje dla poznaniaków. Póki co nie chodzi o punktualne tramwaje, zsynchronizowane połączenia, nowe wozy. W najbliższą niedzielę każdy będzie mógł zobaczyć, jak trudne jest kierowanie tramwajem!

25 listopada to dla motorniczych i kierowców – szczególny dzień w roku. Dzień ich patronki – św. Katarzyny, która czuwa nad pomyślnością przewoźników lecz wśród licznej rzeszy podopiecznych ma również grzeszników. A ponieważ każdy z nas ma jakiś grzech na sumieniu, można śmiało powiedzieć, że to święto nas wszystkich – i nas, i naszych pasażerów, mówi Iwona Gajdzińska. rzecznika prasowa MPK.

130 lat MPK w Poznaniu Foto: Paweł RychterW tym dniu MPK Poznań wspólnie z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych uruchomi specjalną linię tramwajową numer 19, która zabierze wszystkich chętnych w podróż po poznańskich zajezdniach tramwajowych.

Tramwaje będą wyruszać z ul. Gajowej co 30 minut w godzinach od 12.00 – 14.30. W zajezdni przy ul., Głogowskiej będzie można zwiedzić Muzeum MPK i skonfrontować historyczne pamiątki z najnowszymi nabytkami tramwajowymi w dziejach poznańskiej komunikacji, a na terenie zajezdni przy ul. Fortecznej będzie można poprowadzić tramwaj pod czujnym okiem instruktora jazdy.

Specjalna Katarzynkowa linia tramwajowa 19 przebiegać będzie następującą trasą: GAJOWA – zajezdnia przy ul.Głogowskiej – zajezdnia przy ul. Madalińskiego – zajezdnia przy ul. Fortecznej – pętla Franowo – GAJOWA Zapraszamy w niedzielę 25 listopada godz. 12.00 – 14.30. Start z ul. Gajowej co pół godziny.

Tramwaj świętej Katarzyny to nie jedyna tegoroczna atrakcja. Na pętli tramwajowej na Franowie na pasażerów czekać będą zabytkowe już autobusy Jelcz RTO i Ikarus 280, które będą obsługiwać specjalną okazjonalną linię F do lokomotywowni PKP Cargo. A tam dalsze atrakcje, które zaplanowali dla poznaniaków kolejarze.
Autobusy będą odjeżdżać z pętli tramwajowej na Franowie co 30 minut w godzinach od 12.00 do 14.30.

Ale Dzień św. Katarzynki jako jeden z najważniejszych dni w roku w kalendarzu MPK to także najlepsza okazja by uhonorować najbardziej wyróżniających się pracowników. Uroczystość wręczania im pamiątkowych statuetek – „Złotych Wajch” odbędzie się – jak przed laty – w Domu Tramwajarza.

„Złote Wajchy” – przyznawane są od 12 lat, przez wieloosobową Kapitułę, która spośród wielu kandydatów wybiera 20 wyróżniających się osób spośród wielu kandydatów proponowanych przez organizacje związkowe, kierowników działów jak też grupy pracowników.

Uhonorowani zostają przedstawiciele różnych zawodów: kierowcy, ślusarze, mechanicy, dyspozytorzy, instruktorzy jazdy, ratownicy, motorniczowie, elektromonterzy… Ci wszyscy, którzy dla pasażerów, dla miasta i firmy robią coś więcej niż nakazują codzienne zadania i obowiązki. Uroczystego aktu wręczenia statuetek dokona jak co roku Prezydent Miasta Poznania i Prezes MPK Poznań Wojciech Tulibacki.

130 lat MPK w Poznaniu Foto: Paweł Rychter

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz