K U L T U R A

Świetny Koncert Wojtka Mazolewskiego – zdjęcia

Wojtek Mazolewski Yugen - 04.12.2021 Blue Note Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Koncert nowego projektu Wojtka Mazolewskiego mieliśmy okazję przeżyć w klubie Blue Note sobotnim wieczorem. Artysta po wielu latach sięgnął po gitarę co zapoczątkowało nową muzyczną podróż, która zamyka się w album zatytułowany “Yūgen.

Znakomicie bawiła się publiczność zgromadzona na koncercie artysty. Dźwięk instrumentów płynący ze sceny przyprawiał o dreszcze, a publiczność nie kryła emocji.

Nowy projekt Wojtka Mazolewskiego „Yūgentrafił do sprzedaży 29 października. Pierwszy singiel promujący „Manifest” jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom.

To melodia której początek napisałem wiele lat temu, a grając teraz w domu rozwinąłem ten pomysł i nabrał on bardzo aktualnego charakteru. Uspokaja, relaksuje co pobudza wyobraźnię. Dźwięki wyrażają bliskość w byciu razem. Uważam ze bez względu na różnice więcej nas łączy niż dzieli, a bycie razem przynosi nam wiele pożytku – mówi Mazolewski o płycie

Zespołem supportującym był Helaine Vis.

Ta 25-letnia wokalistka i autorka tekstów zaprezentowała materiał, który prezentuje zbiór wspomnień, refleksji, historii opisywanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Razem z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem nagrała debiutancką płytę „Pretty Cliché”, która pojawi się w listopadzie 2021. Album promują trzy single

Koncertują od 2018 roku. Od tego czasu zagrali około 80 koncertów w miastach i wioskach w całej Polsce. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenaliach Krakowskich. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach, na polu lawendy, na strychu , a nawet w salonie fryzjerskim.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz