K U L T U R A

Światło dla Ukrainy – zdjęcia

Światło dla Ukrainy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Znakomici artyści związani z poznańską sceną muzyczną wystąpili w czwartek na placu Wolności. Wydarzenie “Światło dla Ukrainy” to był wyraz solidarności oraz jedna z form pomocy naszym wschodnim sąsiadom.

Udział w wydarzeniu bez wahania potwierdzili m.in. Małgorzata Ostrowska, Peja, Paluch, Bibobit, Rosalie., Muchy, donGURALesko, Michał Kowalonek, Kasia Wilk, Mezo, Luna, Gonzo oraz Pola Chobot & Adam Baran. Podczas występów wolontariusze będą zbierać środki do puszek Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża dla potrzebujących z Ukrainy.

Dziś w Poznaniu odbywać się będzie cykl wydarzeń pod tytułem “Obraz dla Ukrainy”. W jego trakcie wszystkie poznańskie i wielkopolskie orkiestry dęte zagrają na placu Wolności hymn Ukrainy, Polski i Unii Europejskiej. Start godzina 18:30 na Placu Wolności. Będzie to największą orkiestrę w historii tego miasta. Major Joks odda batutę w ręce Yaroslava Shemeta – wybitnego ukraińskiego dyrygenta, by pokierował orkiestrą grającą hymn ukraiński.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz