POZnań

Świąteczne życzenia z Poznania

Taki to już czas, że wszyscy wszystkim ślą życzenia. Wysyłamy kartki, rozsyłamy maile, czy sms. Życzenia wysyłają także firmy i miasta.

Także Miasto Poznań w 2009 roku postanowiło w oryginalny sposób złożyć wszystkim życzenia szczęścia, zdrowia, miłości, uniesień i radości… Wyśpiewał je poznański zespół Audiofeels, a spot oglądać można było wtedy przez całe Święta w miedzy innymi w TVN, TVN24, POLSAT oraz w lokalnej WTK.

Kręcono go przy Starym Browarze, na ulicy Półwiejskiej i na Starym Rynku. Zdjęcia trwały całą noc, a dodatkowym utrudnieniem był trzaskający mróz. Było wtedy ponad -10°C!

Pierwszy klaps padł o godzinie 18 we wtorek, 15 grudnia, a ostatnie sekwencje kręcono o 7:00 rano w środę, 16 grudnia – wspominają twórcy tych filmowych życzeń – żeby nie narażać gardeł artystów, cała ósemka śpiewaków spotkała się dopiero na ostatnie ujęcia przy poznańskim Ratuszu, a wcześniej, przez całą noc, budzeni byli tylko panowie potrzebni do konkretnego ujęcia.

Same filmowo-muzyczne życzenia od Miasta Poznania spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem praktycznie w całej Polsce. Zdobyły później nagrody, ale przede wszystkim podbiły serca widzów. Warto dopowiedzieć, że Prezydentem Poznania był wtedy Ryszard Grobelny, bo nie dowiemy się tego oglądając ten spot (na górze).

Po 6 latach Poznań doczekał się kolejnych życzeń. Nie ma już na nich charakterystycznej, niebieskiej gwiazdki, inni są aktorzy, głosy i klimat. Zmieniają się czasy, ludzie… Które są lepsze, ładniejsze? O gustach się nie dyskutuje, a ocenę pozostawiamy wam drodzy czytelnicy.

Użyte w artykule zdjęcia: Miasto Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz