POZnań

Świąteczne bimby będą jeździć po Poznaniu

Swiąteczna bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Świąteczna Bimba po raz kolejny wyrusza na poznańskie tory. Gwiazdor w zielonym stroju poprowadzi tramwaj, w którym zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Atmosferę świąt będzie można dosłownie poczuć – bimba będzie bowiem pachniała piernikami. Dodatkowo w trzy weekendy przed Bożym Narodzeniem uruchomiony zostanie specjalny tramwaj, którym będzie można dojechać na Betlejem Poznańskie.

Tradycją stało się już, że w przedświąteczne weekendy po Poznaniu kursuje Świąteczna Bimba. Ozdobiony lampkami i bombkami historyczny tramwaj przykuwa wzrok: Pojazd 102 Na, czyli “Księżniczka” jak go nazywają miłośnicy tramwajów, prowadzony jest przez ubranego w zielony strój Gwiazdora.

W tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w dwie niedziele, 8 i 15 grudnia, w godzinach od 12:00 do 18:00. Na jej pokład wsiądzie również tradycyjny Gwiazdor, w czerwonym stroju, który poprowadzi dla najmłodszych konkursy i zabawy, a w worku będzie miał prezenty i słodycze dla dzieci. W najbliższą niedzielę nie zabraknie też kolędników z Zespołu Tańca Ludowego “Poznań” AWF.

Atmosferę Bożego Narodzenia w Świątecznej Bimbie będzie można dosłownie poczuć. Jest to możliwe przy współpracy MPK Poznań z poznańską firmą “scent-art”, która zapewni aromatyzację w tramwaju. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, po pojeździe rozchodzić się będzie przyjemny zapach pierników.

Ważne: Tramwaj 102 Na jest tramwajem wysokopodłogowym. Liczba miejsc jest ograniczona.

Trasa przejazdu:

OGRODY – Dąbrowskiego – Fredry – Mielżyńskiego – pl. Wielkopolski – rondo Śródka – Jana Pawła II – Kórnicka – most św. Rocha – Podgórna – pl. Wolności – Fredry – Dąbrowskiego -OGRODY

Specjalny tramwaj na Betlejem Poznańskie

Na placu Wolności trwa Betlejem Poznańskie, które każdego dnia przyciąga tłumy poznaniaków i przyjezdnych. Dodatkowo, w minioną sobotę na Starym Rynku rozpoczął się świąteczny jarmark, a już w najbliższy weekend (7-8 grudnia) odbywać się tam będzie Poznań Ice Festival, czy festiwal rzeźb lodowych.

Aby wziąć udział w wydarzeniach nie trzeba jechać do centrum samochodem. Lepiej wybrać tramwaj – pozwoli to uniknąć szukania miejsc parkingowych. Żeby ułatwić dojazd na Betlejem Poznańskie w grudniowe niedziele wzmocniona zostanie linia nr 16 – 8, 15 i 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 23:00 tramwaje tej linii będą kursować co 10 minut.

W weekendy: 7 i 8 grudnia, 14 i 15 grudnia oraz 21 i 22 grudnia, w godzinach popołudniowych, uruchamiana będzie specjalna linia tramwajowa – nr 24, obsługiwana taborem historycznym (N+ND).

Betlejemska Bimba będzie kursować z Ogrodów – przez centrum – do Rataj, zatrzymując się m.in. na przystankach Marcinkowskiego, Pl. Wiosny Ludów, Wrocławska i pl. Wolności. Tramwaj będzie ozdobiony, a na jego pokładzie będzie rozbrzmiewać świąteczna muzyka. To idealny sposób, aby poczuć atmosferę Bożego Narodzenia w trakcie dojazdu na Betlejem Poznańskie (oraz powrotu z wydarzenia).

Trasa linii nr 24:

OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Jana Pawła II – Kórnicka – Dowbora Muśnickiego – Podgórna – Plac Wolności – Fredry – Dąbrowskiego – OGRODY

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz