POZnań

Świąteczna bimba zaprasza w niedzielę!

świąteczna bimba  Foto: MPK

Jeśli pogoda się nie zmieni i nie spadnie śnieg, Gwiazdor zamiast saniami przyjedzie do nas prawdopodobnie poczciwą bimbą! Świąteczne przejażdżki zabytkowymi tramwajami to już w Poznaniu tradycja, która trwa nieprzerwanie od 10 lat. W tym roku Gwiazdorowi i Śnieżynkom rozdającym słodycze, towarzyszyć będą kolędnicy, którzy będą zachęcać do wspólnego śpiewania. Dziś ostatnia szansa na taką niezwykłą przejażdżkę.

Na ulice naszego miasta wyruszy świąteczny roziskrzony światełkami tramwaj ustrojony w bombki i girlandy. Nie tylko widać, ale i słychać go będzie z daleka, bo z jego pokładu rozbrzmiewać będą popularne kolędy w wykonaniu chóru seniorów, który zdobywa serca słuchaczy entuzjazmem i młodzieńczą werwą. Rozśpiewani seniorzy zachęcać do wspólnego kolędowania wszystkie pokolenia.

To jednak nie jedyna atrakcja. Wszystkim dzieciom, które zechcą wziąć udział w konkursach i włączyć się do wspólnej zabawy Święty Mikołaj i Śnieżynki będą rozdawać podarki i słodycze.

Wideo: Chór seniorów w przedświątecznym repertuarze

Mamy nadzieję, że wigilijny tramwaj stanie się, jak co roku, przedświąteczną atrakcją Poznania, która wniesie na ulice naszego miasta dużo dziecięcej radości i nastroju właściwego świętom Bożego Narodzenia, a przy okazji dowiezie wszystkich na Stary Rynek, na poznańskie Betlejem – mówi Iwona Gajdzińska z MPK.

Rozkład jazdy Świątecznej Bimby na linii nr 2

Odjazdy z Dębca: 12:10, 14:10, 16:10, 18:10
Odjazdy z Ogrodów: 13:04, 15:04, 17:04, 19:04

Bimba pojedzie trasą z Dębca przez ulice: 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – Marcinkowskiego – św. Marcin – Zwierzyniecka – Kraszewskiego i Dąbrowskiego na Ogrody.

świąteczna bimba Foto: MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz