POZnań

Studenckie patrole ds. bezpieczeństwa

Studenci WSB  Foto: facebook

Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza dziś na akcję dotyczącą bezpieczeństwa. Specjalne prezentacje i zabawy przygotowali studenci uczelni. Spotkacie ich przebranych w mundury w centrum miasta od 12:00.

Studenckie  patrole informować będą co zrobić z podejrzanym pakunkiem na dworcu,  nauczą także jak wysyłać wiadomości alfabetem Morse’ – to wszystko w formie ulicznego happeningu.

Cała zabawa ma na celu obudzić czujność dotyczącą bezpieczeństwa, zagrożeń terrorystycznych, wydarzeń kryzysowych, zaburzeń porządku publicznego. Chodzi nam o to, aby wskazać, jak ważna jest świadomość postępowania w różnych sytuacjach, informuje Magdalena Piątek, rzecznik prasowy WSB

Zabawy, do których zapraszają  nasi studenci to również przedsmak prawdziwej wiedzy eksperckiej. Do akcji włączyły się takie służby jak: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Wydział Zarządzanie Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. We wtorek 23 lipca przedstawiciele tych instytucji poprowadzą w WSB wykłady dotyczące reagowania na zagrożenia. Będzie można m.in dowiedzieć ssię, w jaki sposób te jednostki pracują, jak chronią bezpieczeństwo mieszkańców Poznania..

Studenci WSB Foto: facebook

Plan wykładów:
12:00 – 13:30 – „Bezpieczeństwo teleinformatyczne” – ppłk. Grzegorz Jaworski (ABW)
13:30 – 15:00 – „System ostrzegania mieszkańców Poznania o zagrożeniach” – Robert Pękala (Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM)
16:00 – 17:30- „Jak możesz wejść w posiadanie informacji niejawnych i co z tym dalej zrobić?” – Agata Lasota-Jądrzak (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pełnomocników Ochrony Informacji Niejawnych)

Wszystkie spotkania odbywają się w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2a.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz