Aglomeracja

Strefa Twardziela – poczuj się jak strażak

Straż pożarna / strażacy / strażak  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dla prawdziwych facetów – ekstremalny tor przeszkód, dla kobiet – testy sprawnościowe na szybkość i zwinność, a dla wszystkich, którzy podejmą wyzywanie –nagrody. Takie atrakcje przygotowali poznańscy strażacy w Strefie Twardziela na odbywających się w weekend targach POZNAŃ SPORT EXPO 2016.

Jak zapowiada mł. bryg. Sławomir Brandt, oficer prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego – będzie to dobra okazja do wejścia w rolę prawdziwego strażaka, zobaczenia jak ciężka jest to służba.

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją i być może wyzwaniem, będzie niewątpliwie Strefa Twardziela, w której wszyscy chętni będą mieli okazję przejść test wytrzymałościowy – przysiady z manekinem, oraz poddać się testowi harwardzkiemu – próbie wydolnościowej, której musi corocznie podołać każdy strażak.

Na Panie będą dodatkowo czekały zindywidualizowane testy sprawnościowe dla kobiet – „koperta” oraz brzuszki na materacu. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Poza zadaniami fizycznymi Komenda przygotowała liczne atrakcje w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w domu i w podróży zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników Targów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz