POZnań

Stary Port – kolejne inwestycje dla wodniaków!

Stary Port  Foto:

Będzie punkt gastronomiczny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy – to w otwartym dzisiaj zapleczu przystani jachtowej w Starym Porcie. Miasto zakończyło właśnie inwestycję, która ma przyciągnąć nad Wartę wodniaków!

Budynek zaplecza to stalowy kontener, składający się z dwóch części. W pierwszej socjalno – sanitarnej znajdują się prysznice, toalety i pralnia Będą mogli z niej korzystać żeglarze cumujący w przystani jachtowej. W drugiej części budynku użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek oraz w sklepiku uzupełnić zapasy na dalszą podróż.

Zaplecze będzie dostępne dla wszystkich poznaniaków – mówił na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski, który zapowiada także dalsze inwestycje, m.in. kolejne odcinki Wartostrady – na dolnym terasie Warty, od Mostu Królowej Jadwigi do pochylni schodów na wysokości parku a także budowę odcinka prowadzącego do amfiteatru u podnóża Bramy Poznania.

Staromiejski radny Tomasz Dworek zwraca jednak uwagę na potrzebę koordynacji prac nad Wartą. Cieszy zaplecze mariny, ale Poznańskie Inwestycje Miejskie budujące odcinek Wartostrady od Czartorii na cypel zablokowały przejście i przejazd dla rowerzystów, więc trudno dziś tu się dostać m.in. od strony Chwaliszewa.

Każdy z poznaniaków będzie mógł wejść także na taras i podziwiać widoki na katedrę i jachty, które będą do Poznania przypływały. Komfortowe zaplecze mariny w centrum powinna zachęcać wodniaków do częstego odwiedzania naszego miasta – mówił Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Zaplecze przystani to część kompleksowej inwestycji jaka planowana jest w Starym Porcie. Trwają już prace nad projektem całorocznej przystani jachtowej na Warcie, która docelowo będzie centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Będzie dysponowała miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Na wysokości Czartorii powstanie natomiast przystań nurtowa o długości 100 metrów dla barek kawiarnianych.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz