BizNews

Startup weekend – pomysły na zdrowie!

Startup weekend - zdrowie i medycyna  Foto: Tomasz Cholewa / materiały prasowe

Szafka dozująca leki, urządzenie do wspierania rehabilitacji czy system, dzięki któremu z każdego miejsca na świecie będziemy mieć dostęp do naszych danych medycznych. To tylko niektóre z rozwiązań, nad którymi od piątku w Starym Browarze pracują uczestnicy Startup Weekend Poznań.

Startup Weekend to znana na całym świecie formuła wydarzeń, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów opracowują pomysły na biznes. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia są rozwiązania z obszaru zdrowia i medycyny.

W sobotę i niedzielę uczestnicy biorą udział w warsztatach i sesjach mentorskich, podczas których zdobywają wiedzę niezbędną do rozwinięcia projektów i nabrania biznesowego spojrzenia.

Liczba pomysłów opracowywanych przez uczestników zmienia się w trakcie trwania weekendu – zespoły dzielą się, łączą. Na tym polega doświadczenie tego wydarzenia – kończymy go, w zupełnie innym momencie niż zaczynaliśmy – mówi Maria Połońska, współorganizator wydarzenia.

Najtrudniejszy moment to sobota wieczór, czyli czas zakończenia pierwszych konsultacji z mentorami. Zbliżamy się już do końcowego etapu wydarzenia czyli do prezentacji finałowych i teraz uczestnicy skupiają się już na jak najlepszym pokazaniu tego, co wypracowali przez weekend – dodaje.

Co po Startup Weekendzie? W wydarzeniu chodzi przede wszystkim o zdobycie wiedzy, nawiązanie ciekawych relacji i sprawdzeniu się w roli współtwórcy biznesu, który ostatecznie ma zarabiać. Statystycznie większość projektów kończy swój żywot już dzień po finale, niektóre jakiś czas później. Niewielki odsetek zespołów pracuje nad rozwiązaniami jeszcze po zakończeniu wydarzenia, ale jak pokazuje historia wielu uczestników wraca do tematu biznesu w obszarze nowych technologii i wiąże się z nim na dłużej.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Cholewa / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz