POZnań

Startują zapisy do Poznań Business Run

Poznań Business Run 2016  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś ruszają zapisy do kolejna edycji popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run odbędzie się 8 września.

Bieg odbędzie się w Poznaniu oraz 8 innych miastach Polski i tradycyjnie pozwoli pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobowy zespół, zapisać się i uiścić opłatę startową. Rejestracja na Poznań Business Run 2019 startuje 28 maja o 12:00.

Poland Business Run to inicjatywa skierowana głównie do biznesu, jednak w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Organizatorzy szacują że w 2019 r. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie i Gdańsku pobiegnie łącznie nawet 27 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km.

Do samego startu sztafety, czyli 8 września, jest jeszcze trochę czasu, jednak zapisy w Poznaniu ruszają już 28 maja. Serdecznie zapraszamy do kompletowania swoich zespołów i startu w sztafecie, gdzie po raz kolejny pobiegniemy, by pomóc – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Poznań Business Run to wydarzenie organizowane w stolicy już po raz siódmy. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 3308 biegaczy reprezentujących prawie 300 firm. Zgromadzone wówczas środki pozwoliły dofinansować protezy, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji 9 beneficjentom z Poznania.
Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora. Wiele przedsiębiorstw wspiera Poland Business Run w ramach własnej strategii CSR.

Od lat organizowaliśmy w Poznaniu własne, wewnętrzne eventy biegowe wraz z wieloma atrakcjami dla naszych pracowników, ich rodzin i przyjaciół. Rok 2019 to duża zmiana, która otwiera nowe możliwości. Zdecydowaliśmy się bowiem zawiesić wewnętrzną imprezę sportową, wyjść poza swój teren, a równocześnie pomóc potrzebującym, angażując się w Poznań Business Run. Mierzalna pomoc i szansa wsparcia określonego beneficjenta jeszcze bardziej motywuje do działania i zachęca do myślenia o pomaganiu, jako dobrowolnym obowiązku każdego z nas. Liczymy, że to wydarzenie będzie niezapomnianym przeżyciem – mówi Dawid Niemczyk z firmy Volkswagen Poznań, sponsora głównego biegu Poznań Business Run 2019.

Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu pomoc otrzymało ponad 400 beneficjentów z całej Polski.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz