POZnań

Spotkanie z żołnierzami Formozy

Formoza  Foto: materiały prasowe

Spotkanie z czynnymi operatorami Jednostki Wojskowej Formoza kierowane do studentów, uczestników oraz absolwentów Legii Akademickiej, a także wszystkich zainteresowanych specyfiką służby w wojskach specjalnych odbędzie się w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 w poniedziałek 3 kwietnia 2023 o godz. 16:00.

Podczas spotkania z żołnierzami zawodowymi przedstawiona zostanie służba w jednostkach typu Special Operation Forces, a w sesji Q&A prowadzący odpowiedzą na zadawane przez uczestników pytania. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny.

Celem spotkania jest przybliżenie słuchaczom specyfiki sprawności fizycznej, jaka wiąże się ze służbą w w wojskach specjalnych. W wystąpieniu prelegenci skoncentrują się na omówieniu obciążeń fizycznych i psychicznych podczas selekcji do służby oraz w kluczowych aspektach szkolenia w jednostkach specjalnych.

Do realizacji spotkania mogło dojść dzięki współpracy z Zakładem Sportów i Edukacji Obronnej Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Nie bez znaczenia pozostaje również otwartość Jednostki Wojskowej Formoza, która pozytywnie odpowiedziała na nasze zaproszenie i wchodząc z nami po raz drugi we współpracę, podjęła się realizacji tego przedsięwzięcia – komentuje Stanisław Kandulski, członek stowarzyszenia Centrum Rozwoju Obronności „Zielony Talizman”.

Spotkanie z żołnierzami Formozy

Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu ul. Królowej Jadwigi 27/39
Sala 025/06 w Budynku Dydaktycznym (poziom -1)
poniedziałek, 3 kwietnia 2023, godzina 16:00 – 18:00

Wstęp darmowy

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz