Golęcin Sport

Sportowcy za Golajem!

Dziecięcy piknik na Golęcinie - 29.05.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trzy poznańskie stowarzyszenia sportowe: PSŻ Poznań (sport żużlowy), Patrioci Poznań (futbol amerykański) oraz ProLans 4X Poznań (kolarstwo grawitacyjne), postanowiły zgłosić do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 wspólny projekt obejmujący rewitalizację stadionu żużlowego i terenów w lasku golęcińskim. Celem działań jest stworzenie w tym miejscu sportowej infrastruktury służącej nie tylko sportowcom ale przede wszystkim tym, którzy chcą czynnie spędzić czas wolny w sportowej i rodzinnej atmosferze.

Dziecięcy piknik na Golęcinie - 29.05.2010 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTereny sportowe na Golęcinie przejdą niebawem we władanie Miasta Poznania a stowarzyszeniom zależy, by Golęcin pełnił swoje historyczne funkcje – aby odbywały się na nim sportowe imprezy żużlowe i piłkarskie. W petycji popierającej żużel na Golęcinie oddano ponad 4400 głosów

Projekt o nazwie „Sportowy Golaj” obejmuje plan rewitalizacji stadionu polegającej m.in. na częściowej wymianie zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianie drewnianej bandy i przebudowie toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru, oraz utworzeniu torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu.

Wszystkie trzy stowarzyszenia, poza zbieżnością pierwszych liter nazw (PPP), łączy to, iż reprezentują sporty ekstremalne, uprawiane z wykorzystaniem kasków ochronnych (odmiennego typu – charakterystycznych dla każdej z dyscyplin), a więc tym samym widowiskowe, a ponieważ uprawiane są przez profesjonalistów – bezpieczne.

Co więcej kibicowanie wszystkim trzem dyscyplinom przebiega w prawdziwie sportowej, przyjaznej, wręcz piknikowej atmosferze sprzyjającej wspólnej rozrywce i integracji dla całych rodzin. O tej miłej, lecz nie pozbawionej emocji sportowych atmosferze wielokrotnie mogły przekonać się wielotysięczne rzesze kibiców przybywających na mecze żużlowe rozgrywane na Golęcinie w ubiegłych latach.

Poznański speedway liczebnością przybyłej publiczności ustępował wtedy jedynie widowiskom piłkarskim odbywającym się na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Ponadto ideą łączącą te trzy stowarzyszenia jest szkolenie młodzieży i zapewnienie jej warunków do czynnej rekreacji i prowadzenia zdrowego trybu życia, z dala od monitora komputera i ekranu telewizora.

Sportowy Golaj

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • popieram całym sercem ten pomysł i trzymam kciuki za jego realizacje