K U L T U R A

Spektakl “28 dni” – na żywo z Teatru polskiego

28 dni - Tetar Polski  Foto: materiały prasowe / M.Zakrzewski

W weekend będzie można zobaczyć pierwszy spektakl, poza premierami grudniowymi, który będziemy transmitowany on-line na żywo. “28 dni” w reż. Kamili Siwińskiej będzie można zobaczyć na platformie VOD Teatru Polskiego w Poznaniu – vod.teatr-polski.pl w sobotę i niedzielę 23 i 24 stycznia o godzinie 19:00.

Autorka, Olga Szylajewa, za sztukę „28 дней” / „28 dni”, otrzymała w 2020 r. nominację do najważniejszej rosyjskiej nagrody artystycznej ЗОЛОТАЯ МАСКА / ZŁOTA MASKA przyznawanej przez Związek Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej w kategorii dramat/praca dramaturga.

Dodatkowo, spektakl „28 дней”, wyprodukowany przez teatr dokumentalny театр.doc z Moskwy, otrzymał nominację w kategorii dramat/spektakl małej formy oraz nominację w kategorii dramat/praca reżysera dla Yurija Muravitskiego i Svetlany Mihalischevej.

Spektakl traktuje o 28 dniach kobiecego cyklu – o procesach, jakim podlegają kobiety, o biologii i o tym, jak są kobiety przez pryzmat cyklu postrzegane. A wie to każda, która choć raz usłyszała, że jej zachowanie sterowane jest zmianami hormonalnymi. Każda, której wartość pomniejszana była tylko dlatego, że jest kobietą. Każda, która doświadczyła przemocy z tego samego powodu.

Reżyserka Kamila Siwińska stawia w swoim spektaklu pytania: W jakim stopniu kobieta zdeterminowana jest przez biologię? Gdzie kończy się dyktat hormonów? Czy biologiczny determinizm w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn? Czy cykl hormonalny u kobiet i legendarny męski testosteron mogą być usprawiedliwieniem czynów potępianych społecznie?

– A Tobie co? Okres masz? – znacie to zdanie? To pooglądajcie „28 dni”!!!

28 dni, Olga Szylajewa, tłum. Agnieszka Lubomira Piotrowska, reż. Kamila Siwińska;
Obsada: Konrad Cichoń, Aleksandra Klimczak, Barbara Krasińska, Teresa Kwiatkowska, Małgorzata Peczyńska, Monika Roszko, Alona Szostak, Ewa Szumska, Kornelia Trawkowska

spektakl grany LIFE na platformie VOD ( https://www.vod.teatr-polski.pl/logowanie) 23 i 24 stycznia o godzinie 19:00;

cena biletu 20 zł;

czas trwania spektaklu: 1 godz. 30 min;

spektakl przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia;

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / M.Zakrzewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz