Dębina

Spacerem przez Dębinę

Spacerem przez Dębinę  Foto: PoPoznaniu / Justyna Kędra

Przed nami kolejna szansa na lepsze poznanie najbliższej okolicy. Tym razem zapraszamy was wspólnie z Grupą Przewodników PoPoznaniu na wyprawę po Dębinie.

Czy chcecie się poczuć jak mieszkańcy miasta w XIX wieku? Wybierzcie zatem na majówkę ulubione miejsce dawnych poznaniaków czyli Dębinę – zachęcają przewodnicy – podczas spaceru poznamy ciekawostki przyrodnicze i dowiemy się jak człowiek korzysta z zasobów środowiska naturalnego.

Podczas wspólnej wyprawy usłyszymy także opowieści o tym jak rekreacja w Dębinie wyglądała kiedyś, o romansach, których świadkiem były okoliczne lasy oraz o tym co łączy te tereny z Towarzystwem Gór Olbrzymich.

Wycieczka w całości odbywać się będzie w terenie leśno-parkowym – podkreślają przewodnicy.

Spacer ten, jak wszystkie inne organizowane przez tych pasjonatów, odbywa się w konwencji freewalking tour. Nie są zatem organizowane wstępne zapisy, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można natomiast podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacery po Dębinie rozpoczynać się będą i kończyć na przystanku MPK Dolna Wilda w kierunku os. Dębina. na chętnych będzie tutaj czekać przewodnik Piotrek. Pierwsza grupa wyruszy w sobotę 14 maja o godzinie 10:00, a kolejna o 16:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz