POZnań

Spacer śladami Karola Marcinkowskiego

Pomnik Karola Marcinkowskiego  Foto: Grupa przewodników PoPoznaniu

Karol Marcinkowski to z pewnością jedna z tych postaci związanych z historią Poznania i Wielkopolski, którą warto poznać bliżej. Okazją do tego może być sobotni spacer śladami właśnie tego wielkiego człowieka.

Zapraszamy na wycieczkę śladami jednego z najbardziej znanych bohaterów serialu Najdłuższej wojna nowoczesnej Europy – zachęcają przewodnicy z grupy PoPoznaniu – mowa o Karolu Marcinkowskim, wielkim lekarzu i społeczniku pierwszej połowy XIX wieku, nazywanym przez wszystkich doktorem Marcinem.

To właśnie on był jednym z głównych inicjatorów pracy organicznej w Poznaniu. Przyczynił się również do likwidacji zarazy cholery, jaka nawiedziła nasze miasto i do powstania niezwykle ważnej instytucji, jaką jest Bazar.

Podczas wspólnego spaceru odwiedzimy to miejsce, poszukamy też innych poznańskich śladów doktora Marcina – dodają organizatorzy sobotniego spaceru.

By uczestniczyć w tej wyprawie nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Spacer odbędzie się bez względu na liczbę uczestników czy pogodę. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacer śladami Karola Marcinkowskiego odbędzie się w sobotę 12 grudnia. Przewodnik będzie czekał na chętnych przy kościele św. Wojciecha, a spacer zakończymy na placu Bernardyńskim. Pierwszy spacer rozpocznie się o godzinie 10:00, a kolejny o 14:00.

Poniżej dwie poznanianki podczas spaceru Alejami Marcinkowskiego w czerwcu 1938 roku.

Poznanianki spacerują Alejami Marcinkowskiego - czerwiec 1938

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz