Sport

Sosnowiec rozgromił Hokej Poznań

Hokej Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:13 - Poznań 12.02.2017 r  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Hokej Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:13 - Poznań 12.02.2017 r.

Po sobotniej przegranej 3:4 wydawało się, że poznaniacy mogą jeszcze powalczyć o punkty w weekendowym dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec. Niestety, w niedzielę lider tabeli nie pozostawił złudzeń rozbijając Hokej Poznań 2:13.

Kończąc rozgrywki sezonu zasadniczego na czwartym miejscu (pięć zespołów lidze) wyprzedziliśmy Dębicę grającą od trzech sezonów w I lidze i na koniec wyrwaliśmy jeden punkt legendzie polskiego hokeja to powód do stwierdzenia, że założenia przyjęte na początku sezonu zostały zrealizowane. Pozostał jeszcze play off. 18 i 19 jedziemy do Janowa, Naprzód jako drugi zespół w tabeli gra z trzecim. SMS U18 nie bierze udziału w fazie play off, czyli Poznań startując z trzeciej pozycji trafia na Naprzód. Łatwo nie będzie. – oświadczył na swoim profilu zespół Hokej Poznań.

O tym, że sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane niech świadczy chociażby fakt dogrywki. Dopiero wtedy gościom udało się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W niedzielę poznaniakom z pewnością dał się we znaki fakt braku regularnych wspólnych treningów. Nie należy także zapominać, z kim gospodarze grali. Zagłębie Sosnowiec jest o krok od awansu do Ekstraklasy, a zawodnicy Yury Ziankou’iego są ligowym beniaminkiem, który na dodatek gra swój pierwszy sezon i zbiera doświadczenie. Jak na drużynę, która składa się z zawodników z różnych części kraju (od Poznania, Opola, Gdańska, Torunia na Szczecinie kończąc) to naprawdę nie można im niczego zarzucić – walczą jak mogą i to naprawdę widać. Szkoda tylko, że kibice tak nieregularnie przychodzą na mecze.

Hokej Poznań – Zagłębie Sosnowiec 3:4d i 2:13

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz