K U L T U R A

Solo Na Szelągu vol. 52 – Musketeer – zdjęcia

Solo na Szelągu vol. 52 Musketeer (Australia) 14.07.2023  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaskowiak

W 52. odsłonie cyklu “Solo na Szelągu” wystąpił australijski trubadur folkowy Musketeer. W piątkowy wieczór, w Ogrodzie Szeląg wybrzmiały dźwięki pełne nostalgii.

W roku 2022 artysta ruszył w trasę koncertową. Z Oslo do Stambułu. Podróżując po Europie z 7 innymi artystami, grał na koncertach, festiwalach, ale także na ulicach w 15 różnych krajach. Zarejestrowana podróż zostanie wydana jako 90-minutowy film dokumentalny wraz z albumem z muzyką nagraną po drodze.

Musketeer aktualnie pracuje nad płytą studyjną, debiutanckim LP zatytułowanym “Glorious Light”. Zamierza wydać ją w tym roku.

Współpracując ze swoim zespołem z Hamburga, Musketeer wyprodukował płytę wraz z australijskim singer-songwriterem Lucasem Laufenem. Album porusza tematy wojny i nadziei, zgłębia chrześcijaństwo, dotyka mitologii rzymskiej i germańskiej oraz zapożycza wersy z Dantego, Dylana i Hemingwaya. Album został nagrany w byłej siedzibie Państwowej Służby. Bezpieczeństwa byłego NRD we wschodnim Berlinie. Pierwszy singiel ukazał się 9 czerwca 2023 roku.

Inspirujący artysta, świetna jak zawsze publiczność i piękne okoliczności przyrody. Przedostatniego wydarzenie cyklu Solo na Szelągu długo nie zapomnimy.

Za tydzień ostatni koncert cyklu. W Ogrodzie Szeląg wystąpi Rodney Branigan.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz