BizNews

Solaris na nowym ważnym rynku

Solaris Urbino 18  Foto: AMJPHOTOGRAPHY /materiały prasowe

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostało zamówionych przez firmę Connexxion, jednego z największych w Holandii operatorów transportu publicznego. To pierwszy kontrakt polskiego producenta na rynku holenderskim.

Solaris Urbino 18

Zgodnie z założeniami umowy, wszystkie 40 autobusów zostanie dostarczone do końca bieżącego roku. Pojazdy zamówione przez Connexxion to autobusy przegubowe, zaopatrzone w dobrze znaną, holenderską jednostkę napędową DAF, spełniającą surowe normy czystości spalin EURO 6.

Nowe Solarisy Urbino 18 będą używane w holenderskim regionie Amstelland-Meerlanden, wewnątrz tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem – podkreśla Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach SA.

Pojazdy Solarisa były jak dotąd obecne w 30 krajach. Dzięki nowemu zamówieniu z Holandii oraz kontraktowi, który napłynął w ostatnich dniach z Luksemburga, liczba ta wzrośnie do 32. Łączna liczba pojazdów, które producent z Bolechowa dostarczył do klientów w ponad 600 miastach świata zbliża się do 15.000.

Solaris Trollino 18 MetroStyle w barwach Salzburger Lokalbahnen na tle Twierdzy Hohensalzburg

Użyte w artykule zdjęcia: Archiwum Cegelec., AMJPHOTOGRAPHY /materiały prasowe, Marcin Gorgolewski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz