Sobotnie bieganie nad Rusałką

City Trail - bieganie nad Rusałką  Foto: City Trail / materiały prasowe

W sobotę nad Rusałką odbyła się trzecia już odsłona przełajowego cyklu City Trail. Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Oliwia Wawrzyniak i Sebastian Nowicki. Linię mety minęło 578 osób.

Zwyciężczyni biegu – Oliwia Wawrzyniak to młoda, utalentowana poznańska lekkoatletka. W listopadzie została mistrzynią Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorek, dzięki czemu miała możliwość reprezentowania Polski w mistrzostwach Starego Kontynentu w crossie. W cyklu City Trail 2021/2022 wygrała trzy razy – nie miała sobie równych w październiku, listopadzie i dzisiaj. Tym samym został triumfatorką klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy bieg był ostatnim dla mnie w tym długim sezonie 2021. Jestem już w trakcie roztrenowania, więc wiedziałam, że nie będę dzisiaj walczyć o wynik, bo celem było zapewnienie sobie wygranej w klasyfikacji generalnej. Od stycznia będę mieszkać, studiować i trenować w USA, więc bardzo się cieszę, że przed wyjazdem udało się osiągnąć cel, którym było wygranie cyklu.. Startuję nad Rusałką od kilku lat, zaczynałam jeszcze w kategoriach młodzieżowych, więc mam do tych zawodów duży sentyment i jeśli tylko będę miała okazję, to wrócę na trasę nad Rusałką – mówiła na mecie 19-latka.

Wynik Oliwii Wawrzyniak to 17:15. Jako druga zawody ukończyła Patrycja Talar (18:36), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Bereśniewicz (18:51).

Trzecie w sezonie, w pełni kontrolowane zwycięstwo odniósł Sebastian Nowicki. Wynik 14:48 dowodzi świetnej formy podopiecznego Jacka Ksiąszkiewicza.

Brakuje bezpośredniej rywalizacji, by wykręcić tutaj naprawdę świetny wynik. Dzisiaj zaspałem na dystansie i dopiero na 4 km, gdzie usłyszałem, że mam „cisnąć”, obudziłem się i przyspieszyłem – mówił po zawodach Sebastian Nowicki. – Teraz przede mną życiowe wyzwania, bo wkrótce zostanę ojcem, dlatego nie wiem, czy będę mógł pobiec w lutym i marcu, ale planuję pojawić się na styczniowym CITY TRAIL w Bydgoszczy – dodał.

Drugą lokatę, z czasem 15:20, wywalczył Łukasz Nowak. Trzecie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak, który metę minął w czasie 15:26.

Amatorów biegów przełajowych w Poznaniu czeka siedmiotygodniowa przerwa – kolejny – czwarty już bieg w sezonie 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego.

Użyte w artykule zdjęcia: City Trail / materiały prasowe