POZnań

Śniadanie na trawie czy Wolny Targ?

Wolny Targ nad Wartą  Foto: Wolny Targ

Lubicie leniuchować na trawie wcinając dobre śniadanie? Nic trudnego! Od dzisiaj co tydzień odbywać się będą dwie imprezy, podczas, których obie te zachcianki zaspokoicie. Do Parku Jana Pawła II zapraszają organizatorzy Śniadania na Trawie, z kolei w Parku Karola Marcinkowskiego odbędzie się Wolny Targ.

Śniadanie na Trawie to w założeniu cykliczna, cotygodniowa impreza, której pierwszą odsłonę zaplanowano na weekend 21-22 maja. Odbywać się będzie w każdy weekend od 21 maja do 18 września (z wyjątkiem weekendu 11-12 czerwca), w godzinach od 10 -16.

Na pewno warto przyjść głodnym – mówi Wojciech Lewandowski z Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku, który jest współorganizatorem wydarzenia – Na Łęgi Dębińskie ściągną różnego rodzaju food trucki, będziemy serwować potrawy kuchni z całego świata, m.in. meksykańskiej, włoskiej czy tureckiej. Będzie można wybrać się na pyszne, naturalne lody z wytwórni “Miś”, wypić owocowy koktajl, zrobić drobne zakupy na stoiskach małych, regionalnych producentów, czy po porostu poleżeć na kocu.

Oprócz typowego targu i bogatej oferty gastronomicznej, organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji, także dla aktywnych.

Łęgi Dębińskie to przecież miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów, biegaczy i rolkarzy, więc mamy nadzieję, że i oni wpadną do nas na śniadanie – mówi Iwona Rafińska z miejskiej spółki Targowiska, organizatora Śniadania na Trawie – Dla miłośników aktywnego wypoczynku mamy wiele ciekawych propozycji. Planujemy m.in. zajęcia z jogi, na miejscu będzie można też wypożyczyć zestawy do badmintona czy frisbee. Z kolei w niedzielę planujemy Targ Rowerowy, na który będzie można przyjechać z dziecięcym rowerkiem, by wymienić go na większy lub mniejszy. Serwisem i drobnymi naprawami zajmie się na miejscu ekipa rowerowych mechaników z jeżyckiego Bike Workshop’u.

Nudzić nie powinni się też najmłodsi. Organizatorzy przygotowali dla nich m.in. przedstawienie teatralne, warsztaty fotograficzne oraz aktywności plastyczno – literackie połączone z czytaniem bajek oraz różnego rodzaju gry i zabawy.

Równie ciekawie zapowiada się spotkanie w Parku Marcinkowskiego, gdzie w sobotę od 10 do 16 odbywać się będzie Wolny Targ. Poznaniacy wraz z rodzinami i przyjaciółmi będą mogli odpocząć w piknikowej atmosferze, ale też aktywnie spędzić czas.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieciaków, w tym warsztaty, gry i zabawy. Wolny Targ to też piękne przedmioty dla całych rodzin, ciuszki, biżuteria, które będzie można kupić u naszych wystawców – zapowiada Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni i organizatorka Wolnego Targu – To, do czego uczestnicy tego wydarzenia zdążyli się już przyzwyczaić to pyszności, których na Wolnym Targu nigdy nie brakuje. Będzie można zjeść coś zarówno na słodko, jak i na słono. W ofercie wystawców są przeróżne koktajle, soki, baklawa, wyśmienite lody, pyszne ciasta. Będzie się można napić dobrej kawy z doskonale poznaniakom znanego Bike Cafe. Na mieszkańców czekają leżaki na trawie, niespodzianki, gry miejskie. Będzie też mechanik rowerowy.

W programie pikniku znalazła się m.in. wycieczka po miejscach związanych z UEP oraz spotkania z władzami uczelni i jej wydziałów, jak również liczne konkursy: na najlepszy rocznik, Jenga Game, quiz wiedzy o uniwersytecie. Będzie można tez wziąć udział w grze integracyjnej escape “Absolwencie ucieknij z wykładu”. Do dyspozycji absolwentów i ich pociech będzie również strefa Kids Zone organizowana we współpracy z AZS UEP, który zapewni dzieciom gry i zabawy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz