K U L T U R A

Smutne Piosenki na Dobry wieczór!

Smutne Piosenki to zespół znany jest już wielu poznaniakom, bo wielokrotnie grał w swoim rodzinnym mieście. Dziś wieczorem, w KontenerART wystąpią po raz pierwszy, prezentując materiał z albumu, którego premiera miała miejsce w czerwcu tego roku.

Muzyka Smutnych Piosenek określana jest jako nowa jazzowa poezja śpiewana. Ich koncerty pozwalają oderwać się na chwilę od spraw doczesnych i zatopić się w pełnym emocji, nieco baśniowym świecie. “Dziki ogród” to plątanina gatunków, nastrojów i tematów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do niego w ten piątkowy lipcowy wieczór.

Zagrali mnóstwo koncertów, w czasie których dali się poznać jako genialni muzycy. Świetnie czują się w jazzie i poezji śpiewanej, flirtując umiejętnie z popem, elektroniką, a nawet folkiem – i taka jest ich pierwsza płyta „Dziki ogród”.
„Dziki ogród” ma już na koncie sukcesy – piosenka przyciągnęła uwagę Marii Sadowskiej w konkursie SKODA Auto Muzyka 2017, zdobyła nagrodę jury pod przewodnictwem Natalii Przybysz na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017, przez kilka miesięcy utrzymywała się w pierwszej dziesiątce rankingu „Będzie głośno” radiowej Czwórki i nieomal wygrała eliminacje Narodowego Centrum Polskiej Piosenki do zeszłorocznych opolskich Debiutów.

Smutne Piosenki, koncert w KontenerART, piątek, 27 lipca, godzina 20:00. Wstęp wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: Natalia Nowak / materiały prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz