POZnań

Słodki spacer po Poznaniu

Rogale świętomarcińskie z cukierni Junikowskiej  Foto: lepszyPOZNAN/Piotr Rychter

Dla uczczenia Europejskich Dni Dziedzictwa studenci AWF Poznań przygotowali słodki spacer po Poznaniu. W najbliższą niedzielę, 12 września, można będzie przejść szlakiem tradycyjnych, słodkich, smaków Poznania, w tym ikonicznych kawiarni i atrakcji związanych z cukiernictwem i wytwórstwem słodyczy.

Dlaczego symbolem Poznania są rogale? Czy „Kociak” to miły kot? Ile fabryk słodyczy było kiedyś w Poznaniu? Jakie słodkości znajdziemy w książkach Małgorzaty Musierowicz?”– na takie pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy spaceru po Poznaniu.

Trasa poprowadzi przez dziesięć wyjątkowych miejsc, związanych z cukierniczą historią Poznania. Zainteresowani otrzymają mapę z zaznaczonymi i opisanymi miejscami. Z mapą będą mogli indywidualnie je zwiedzać, ale w konkretnym dniu i godzinie. Autorami projektu i trasy są studenci Turystyki kulturowej z dziennikarstwem AWF Poznań.

Wyprawa rusza o godzinie 11:00 przy wejściu do Rogalowego Muzeum Poznania (ul. Klasztorna 23). Koniec wyprawy to niespodzianka! Na przejście i przejazd trasy (samochodem lub tramwajem) należy przeznaczyć ok. 2,5 godziny. Na mecie przewidziane są nagrody.

Organizator – Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej – sugeruje wcześniejszą rejestrację mailem: kontakt@pstk.pl, lub tel. 609 464 561, do 10 września, do godziny 20:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz