K U L T U R A

Protest: Silent Disko w Muzeum

SILENT DISKO w WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE  Foto: SILENT DISKO w WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE

SILENT DISKO w WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE Foto: SILENT DISKO w WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWEZwolennicy Pasażu Kultury, których w Poznaniu nie brakuje organizują protest przeciwko decyzji Muzeum, która może poważnie utrudnić powstanie Pasażu w tym roku.

O problemie jaki powstał i, delikatnie mówiąc, różnicy zdań między tymi dwiema instytucjami kultury pisaliśmy tutaj.

Podczas gdy Pasaż Kultury codziennie przyciągał tłumy, w Muzeum działo się niewiele. Szkoda, bo naszym zdaniem mogło ono wykorzystać zamieszanie wokół swojej siedziby. Zdajemy sobie sprawę, że muzeum to nie tylko gabloty i eksponaty za barierkami, że to również działalność dydaktyczna. Muzea, które nie potrafią przyciągać tłumów, które nie żyją same nadają się… do muzeum.

Wielu zapamięta Pasaż dzięki Silent Disco, które odbywało się codziennie przez cały czas trwania festiwalu Malta – stąd forma protestuwyjaśniają organizatorzy sobotniej manifestacji niezadowolenia.

Muzeum uważa, że pawilon “dezorganizował jego prace”, ponadto głośne koncerty włączały alarm, to argumenty niegodne państwowej placówki podobno kulturalnej – kontynuują protestujący – może ten protest nic nie zmieni, ale pokaże, że są w tym mieście ludzie żądający kultury i sprzeciwiający się arogancji muzeum.

Protest odbędzie się w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w najbliższą sobotę o 12:00. Tego dnia wstęp jest bezpłatny. Chcący zaprotestować mają przynieść słuchawki i słuchając swojej ulubionej muzyki tańczyć.

Nowe Nurty - Silent Concert - ShaKoFraKo Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • to jakaś porazka z tym szefunciem muzeum – koles sie odkleil – w tym miejscu nic sie nie dzieje, a pracownicy mogliby przestac pierdziec w fotel i przy okazji tlumow w tym miejscu promowac liche zbiory! a moze fajne – kto to wie – jak oni nie potrafia tego wypromowac!