Siatkówka: Trzy punkty dla Sosnowca

Enea Energetyk Poznań - Trans-Ann Płomień Sosnowiec  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W zaległym spotkaniu 17. rundy I ligi siatkówki kobiet Enea Energetyk Poznań uległ Trans-Ann Płomieniowi Sosnowiec 0:3 (23:25, 16:25, 18:25).

Pierwszy set zapowiadał zacięte widowisko aż do 23:23 żaden z zespołów nie wypracował sobie bezpiecznej przewagi. Na boisko wracają Wiktoria Niwald i Julia Sobalska. Mimo świetnej dyspozycji poznańskiej rozgrywającej w pierwszej części seta, nie była w stanie przeważyć szali zwycięstwa w tej części spotkania.

W drugim secie do stanu 13:13 nic nie wskazywała zbliżającej się katastrofy. Mimo zmian Marcina Patyka, zespół nie był w stanie dogonić odjeżdżających gości. Ostatnia partia spotkania dawała nadzieję, na podjęcie walki o tie-break. Niestety jak w poprzedniej odsłonie meczu poznanianki zatrzymały się i zmiany trenera nie były w stanie odwrócić losów spotkania.

Enea Energetyk Poznań – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

MVP: Emilia Kaczmarzyk

W sobotę 3 lutego podopieczne Marcina Patyka rozegrają spotkanie 18. kolejki. W hali D podejmą o godzinie 16:00 zawodniczki UJ CM Solnej Wieliczki.