SIatkówka: Rewanż Energetyka

untitled-5652  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Siatkarki zespołu II Ligi wzięły rewanż na drużynie Alexas Turek za porażkę w 1 rundzie i wygrały na własnym terenie 3:1 (25,-21,11,19).

Wynik nie wskazuje przebiegu tego spotkania. Dużo nerwowości i własnych błędów poznanianek spowodowało, że pierwsze dwa sety nie obrazowały, kto w tym pojedynku będzie stroną dyktującą warunki gry. Dopiero w trzecim secie siatkarki Energetyka zaczęły grać swoją siatkówkę i nie pozwoliły na zbyt wiele przyjezdnym wygrywając do 11.

Znakomicie funkcjonowała zagrywka i obrona co wymuszało na rywalkach popełnianie błędów. Znakomicie weszła w mecz najmłodsza 15-letnia II-ligowa siatkarka naszego klubu Natalia Budnik. Godnie zastąpiła nieobecną Malwinę Konkolewską łapiąc na pojedynczym bloku bardziej doświadczone przeciwniczki. W ostatnim czwartym secie Energetyk już spokojnie kontrolował przebieg gry i pewnie wygrał do 19 a cały mecz 3:1.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak