Lech Poznań – Korona Kielce 1:0 (0:0)

Lech Poznań - Korona Kielce 0:0 (0:0) - Poznań 08.08.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Lech Poznań - Korona Kielce 0:0 (0:0) - Poznań 08.08.2015 r.

Lech podejmie dzisiaj Koronę Kielce. Będzie to ostatnie spotkanie przy Bułgarskiej przed zimową przerwą, które rozpocznie się o godzinie 15.30.

Dzisiaj ostatni raz w barwach Lecha zagra Paulus Arajuuri, który już latem podpisał kontrakt z Kopenhaskim klubem Broendby. Pożegnanie fina odbędzie się przed rozpoczęcie meczu.

1 - 0

Korona Kielce

• 17:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych już przyszłym roku!
  • 17:28 Pożegnanie Paulusa Arajuuriego udane. Lech pokonał Koronę po golu Dawida Kownackiego.
  • 90+6 Koniec! Lech wygrywa z Koroną 1:0.
  • 90+5 Jevtić w polu karnym odczekał by podać do wbiegającego Jóźwiaka... i chyba niepotrzebnie. Młody zawodnik nie zdołał oddać strzału.
  • 90+4 Oj Robak, Robak, trzeba było zgrywać. Poznański napastnik w dogodnej sytuacji skiksował strzelając w trybuję!
  • 90+3 Rzut rożny dla gości.
  • 90+2 Jóźwiak sygnalizuje, że jest gotowy strzelać ale Robak mu nie podaje. Oj szkoda, napastnik postanowił inaczej rozegrać akcję i nic z tego nie wyszło.
  • 90+2 Niepotrzebne zagranie Jevtića, za które szwajcar ukarany został żółtą kartką.
  • 90' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 90' Kiełb daw razy strzela, na szczęście dla poznaniaków niecelnie.
  • 89' Arajuuri ukarany żółtym kartonikiem.
  • 86' Dwóch lechitów na murawie po starciu z Rymaniakiem. I tak grę wznowią goście - pierwszy faulował poznaniak.
  • 83' I kolejna przerwa w meczu. Zadymienie spowodowali poznańscy kibice odpalając race.
  • 83' Korona: Przybyłą za Cebulę
  • 82' Jevtić próbował strzelać... oj szkoda, że niecelnie
  • 80' 80 minut! tyle czekać trzeba było na bramkę! Dawid Kownacki piekielnie mocnym strzałem pokonał Małkowskiego! Lech prowadzi 1:0!
  • 79' Lech: Nielsen za Bednarka, który ucierpiał w poprzednim starciu.
  • 77' Nie widzimy, który ale zawodnik Lecha leży na murawie. Sędzia pokazuje, że potrzebne są nosze.
  • 76' Korona: Kiełb za Abalo
  • 75' Trzy strzały nie doszły do bramki! Jevtić strzelił ostatni i znowu w poprzeczkę!
  • 73' Rzut rożny dla gości.
  • 72' Szybki kontratak gości. Ładny rajd Kędziory i Jóźwiaka kończy atak gości na wyrzucie z autu.
  • 71' Dejmek ukarany kartką za faul na Trałce.
  • 70' Lech: Kownacki za Majewskiego
  • 69' Na środku boiska, trzymając się za prawą nogę, leży jeden Rymaniak.
  • 69' Abalo minimalnie ponad poprzeczką!
  • 67' Szybka akcja Lecha zakończona podaniem do Jevtića. Szwajcar wypracował możliwość oddania strzału, który jednak przeleciał wysoko nad poprzeczką.
  • 64' Lech: Jóźwiak za Pawłowskiego
  • 62' Ten błąd mógł kosztować Lecha stratę bramki. Strzał gości obronił Putnocky ale nie utrzymał piłki. Dobrze, że obrońcy, którzy popełnili błąd rozegrali ten fragment gry bez błędu.
  • 59' Zamieszanie przy linii autowej. Markowi leży na murawie, a Kędziora nie może wznowić gry.
  • 57' Cóż za emocje! Małkowski nie łapie piłki, a Pawłowski zdołał ją przejąć! Brak bramkarza na bramce i kilka prób oddania strzału ale niestety nic z tego. Nadal bezbramkowy remis.
  • 56' I znowu! Piłka przerzucona do Pawłowskiego, który strzela z pierwszej, tym razem na krótki słupek i znowu nie trafia do siatki!
  • 54' Pawłowski minimalnie się myli strzelając obok dalszego słupka.
  • 53' Gajos w polu karnym nie dał rady dojść do piłki.. a szkoda.
  • 51' No teraz to się sędzia popisał. Dejmek faulował Robaka blokując go w polu karnym. Dejmek upadł na boisko, mimo, że Robak mu nie pomagał w tym, a sędzia odgwizdał faul poznańskiego zawodnika.
  • 50' Goście wykorzystali okazję i nieco zaspaną obronę Lecha. Aanakour przez polem karnym strzelił w stronę bramki Lecha, gdzie czekał Putnocky.
  • 49' Trałka na murawie po zderzeniu z Rymaniakiem.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Korona: Pypchuk za Kallaste
  • 45+4 Koniec pierwszej połowy spotkania. Wynik 0:0
  • 45+3 Ładny strzał z rzutu wolnego Gajosa i dobrze ustawiony Małkowski. Niestety nic z tego nadal brak bramki.
  • 45+2 Kędziora po strzale reklamuje zagranie ręką w polu karnym! Ale sędzia nie reaguje. Po chwili odgwizdany zostaje faul na zawodniku poznańskim ale już po za polem karnym.
  • 45' Jeszcze 4 minuty doliczonego czasu.
  • 43' Przytomna gra Bednarka i Putnocky nie musi interweniować. Grę wznawiają goście z autu.
  • 41' Pierwsza część meczy chyli się ku końcowi ale wyraźnej przewagi nie ma żadna z drużyn. przed chwilą strzelał Marcin Cebula, ale sygnalizowany strzał dostrzegł i bez problemu obronił Putnocky.
  • 38' Wznawiamy grę.
  • 35' i jest przerwa w grze. W kotle do sektówki odpalono race, a sędzia zarządził przerwę ze względu na zadymienie.
  • 33' Jevtić z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne. Tam Arajuuri próbował głową posłać piłkę do bramki... oj szkoda, piłka przeleciał minimalnie nad poprzeczką.
  • 30' Ostre zagranie Grzelaka na Jevitiću i jest rzut wolny dla Lecha.
  • 29' Arajuuri leży na murawie po tym jak zderzył się z Aanakourem.
  • 27' Piękna bramka Jevtića nie uznana... spalony.
  • 26' No to się nie dzieje! Zaczarowana bramka gości! Najpierw Pawłowski w polu karnym trafia w Małkowskiego. Po nim poprawia Jevtić, głową, ale trafia w poprzeczkę!
  • 24' Czterech obrońców Korony w polu karnym. Robak ścigający się z jednym z nich i Małkowski wychodzący z bramki! Poznańskiemu snajperowi udał o się wrzucić piłkę w pole karne nikogo z jego kolegów tam nie było.
  • 22' Lech z rzutu wolnego, zamiast wrzucenia piłki w pole karne mamy podanie i dopiero wrzucenie w pole karne gdzie na piłkę czekał już Robak! Oj szkoda, że nie doszedł do piłki, Małkowski nie miałby szans.
  • 21' Przeciągnięta decyzja Jevtića o strzale skutkuje podaniem na prawą stronę pola karnego do Kędziory. Poznański obrońca nie atakowany przez nikogo nie posłał piłki w stronę bramki, tylko bardzo wysoko ponad nią.
  • 20' Pawłowski w asyście dwóch obrońców biegł w stronę bramki. Niestety nie dorównał im szybkością... grę wznawiają poznaniacy z autu.
  • 19' Jevtić, w trakcie walki o piłkę, zderzył się z Gabovsem. Ale nie ma mowy tutaj o tym by szwajcar chciał uszkodzić przeciwnika, choć ciśnienie na boisku wzrosło. Grę wznawiają goście z rzutu wolnego.
  • 17' Pawłowski niedokładnie zagrał w pole karne.Nawet bardzo szybki Jevtić nie był wstanie dogonić piłki by goście nie wznawiali z autu.
  • 16' Przyspieszyli tempa poznaniacy. Ładna akcja zespołowa, niestety nie zakończona strzałem.
  • 14' Teraz Lech marnuje okazję! Opóźniony strzał z dystansu i nieudana dobitka przed bramką... ale jest rzut rożny.
  • 12' Kolejny rzut rożny dla gości... kielczanie są wyraźnie zdeterminowani by wbić Lechowi bramkę.
  • 11' Majewski zmarnował podanie w pole karne do Pawłowskiego. Choć z drugiej strony była to i tak trudna sytuacja.
  • 10' Gajos ukarany kartką za faul.
  • 9' Najlepsza okazja gości zmarnowana! Grzelak poprawia po koledze i trafia w Putnockiego. Piłka wylatuje na rzut rożny dla Lecha.
  • 7' Bartosz Rymaniak z całej siły pakuje piłkę w mur ustawiony głownie z zawodników Lecha Poznań. Piłka zostaje wybita, jednak po chwili wraca w pole karne, gdzie czujny Putnocky broni strzał.
  • 6' Arajuuri fauluje Cebulę. Sędzia dyktuje rzut wolny na przeciwko bramki Lecha. Dystans ponad 20 metrów.
  • 3' Ładne podejście gości do pola karnego Lecha i przytomne wybicie piłki przez Kadara.
  • 1' To mogła być jedna z najszybszych bramek ligi. Pawłowski z lewego rogu boiska zagrał w pole karne, gdzie obrońcy nie zdołali dojść do piłki. Jednak Jevtić znalazł się w dobrym miejscu, na przeciw bramki. Szwajcar huknął jak z armaty, jednak niecelnie.
  • 0' I ruszyła lokomotywa. Lechici rozpoczynają grę.
  • 15:28 "W górę serca, niech zwycięża Lech!" - śpiewają kibice. Za chwilę zaczynamy.
  • 15:20 Kordon ułanów już gotowy na wejście zawodników na murawę.
  • 15:15 Odbyło się właśnie pożegnanie Paulusa Arajuuriego. Zgromadzeni kibice oklaskiwali poznańskiego stopera, który przez ostatnie trzy lata dawał im masę frajdy.
  • 15:10 Dzień dobry! Temperatura powyżej zera, jednak trudno powiedzieć, że jest ciepło. Deszcz pada z nieba więc warunki meczu nie są łatwe, choć na Bułgarskiej widzielismy już mecze w trudniejszych warunkach - choćby pamiętne mecz z Juventusem Turyn.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar, Trałka (kpt.), Gajos, Pawłowski, Majewski, Jevtić, Robak
rezerwa: Burić, Nielsen, Formella, Kownacki, Wilusz, Jóźwiak, Tetteh
trener: Nenad Bjelica

Małkowski, Gabovs, Dejmek, Rymaniak, Grzelak, Marković, Możdżeń, Cebula, Aankour, Kallaste, Abalo
rezerwa: Pesković, Trafford, Pypuchuk, Zając, Kiełb, Diaw, Przybyła
trener: Maciej Bartoszek

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Lech Poznań – Korona Kielce 0:0 (0:0) – Poznań 08.08.2015 r.