Sport

Seniorzy na start!

Spartakiada seniorów  Foto: POSiR

Cztery dni zmagań, sześć dyscyplin sportowych i blisko dwustu uczestników. W poniedziałek rusza Spartakiada Seniorów organizowana przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Rywalizację rozpoczną zawody pływackie.

Do udziału w Spartakiadzie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły poznanianki poznaniaków w wieku 55 lat i starszych. Uczestnicy będą rywalizować w takich dyscyplinach jak pływanie, lekkoatletyka, tenis stołowy, bowling, szachy i warcaby. Przez cztery dni sportowcy w wieku 55+ będą spotykać się w różnych lokalizacjach Poznania, m.in. na Chwiałce, Oddziale Rataje, stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Najbardziej oblegane w tym roku dyscypliny to bowling i lekkoatletyka (bieg na 60 i 400 m, rzut piłeczką palantową).

Wszystkich startujących nagrodzimy medalami, dyplomami i pamiątkowymi koszulkami. W sposób szczególny mamy zamiar uhonorować także najstarszego zawodnika i zawodniczkę. Po zakończeniu rywalizacji sportowej uczestników spartakiady zaprosimy na piknik – informuje Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR

Spartakiada seniorów zostanie rozegrana po raz 14, a wśród startujących są osoby, które towarzyszą imprezie od pierwszej edycji.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR / materiały prasowe, POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz