POZnań

Schronisko zaprasza wolontariuszy

51. urodziny schroniska w Poznaniu (30.05.2015)  Foto: © Karolina Kiraga

Poznańskie Schronisko dla zwierząt zaprasza osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami podczas letnich miesięcy. Dla wielu osób jest to swego rodzaju przepustka do wolontariatu stałego.

Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz pomóc tym, które w schronisku czekają na domy zostań naszą wolontariuszką lub naszym wolontariuszem! – zachęcają pracownicy Schroniska – będziesz wyprowadzać psy na spacery, bawić się z nimi, socjalizować je, a jeśli wolisz koty, nie ma problemu, czekają na głaskanie i zabawę.

Letni wolontariat uruchamiany jest przez Schronisko po raz drugi. Trwać on będzie od czerwca do sierpnia. Chętni powinni przesłać zgłoszenia do środy 14 marca do północy.

Można wysłać formularz psi, koci, bądź oba.  Jeśli chcesz się opiekować kejtrami* odpowiedni formularz znajdziesz klikając tutaj, a jeśli pragniesz zająć się kociambrami wypełnij formularz, który znajdziesz tutaj.

Później do wszystkich, którzy się zgłosili, zostaną wysłane linki do testów. Trzeba będzie się wykazać pewną wiedzą zarówno o psach, jak i kotach.

Osoby, które wypadną w nich najlepiej, zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne – dodają pracownicy Schroniska – z nich wybierzemy nasze wolontariuszki i wolontariuszy.

*kejter – to w gwarze poznańskiej pies, a kociamber to oczywiście kot

Użyte w artykule zdjęcia: © Karolina Kiraga, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz