K U L T U R A

Scena nad Rusałką | Rat Kru | Julia Rover

Scena nad Rusałką - Król//Chair - 02.06.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Przed nami kolejny czwartek z muzyką na żywo, której będzie można posłuchać na malowniczej scenie zlokalizowanej nad Rusałką. Tym razem usłyszymy Rat Kru i Julię Rover.

Rat Kru

Rat Kru Balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Julia Rover

Aktorka, piosenkarka oraz autorka tekstów. Zaskakuje zimną falą, synthwavem lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80, innym razem nostalgiczną retropopową piosenką przywołującą romantyczne wspomnienia. Nie stroni także od elektronicznych faktur. Wszystko spaja głos Julii, odzwierciedlający piosenki z dawnych lat.

Scena nad Rusałką | Rat Kru | Julia Rover

Scena nad Rusałką
czwartek, 16 czerwca, godzina 19:30

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz