K U L T U R A

Sasnal za 9 tys.! Udana aukcja dla Domu Autysty

Aukcja Dom Autysty  Foto: materiały prasowe

Aukcja dla Domu po raz pierwszy w historii, z powodu pandemii koronawirusa, odbyła się bez udziału publiczności. Uczestnicy licytacji mogli podbijać ceny wyłącznie za pośrednictwem aukcyjnego. Podczas aukcji licytowane były 104 prace. Cena wywoławcza wszystkich prac wynosiła 200 zł.

Sama licytacja odbywała się jednak jak zwykle w Centrum Kultury Zamek, prowadził ją Maciej Narożny z Radia Eska. Najwyższe ceny osiągnęły prace Wilhelma Sasnala (9000 zł za linoryt bez tytułu z 2017 r.), Hanny Łuczak (5500 zł za obraz “Czas. Historia. Pamięć 2008-2018”) oraz Doroty Buczkowskiej (5000 zł za obraz bez tytułu z 2018 r., malowany farbami akrylowymi na płótnie).

Rysunek znanego poznańskiego artysty Honzy Zamojskiego został sprzedany za 3200 zł. Praca poznańskiego streetartowca Noriakiego – wariacja na temat obrazu Renoira – osiągnęła cenę 4000 zł. W sumie podczas licytacji udało się zebrać 97100 zł.

To piąta edycja Aukcji dla Domu. Dzięki tej aukcji rodzicom osób z autyzmem udało się zebrać fundusze na wkład własny do projektu unijnego i wybudować Dom Autysty – pierwsze takie miejsce w Poznaniu i regionie. Teraz dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyposażenie placówki i na zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz