Sport

Samochodowa rywalizacja na Torze Poznań

1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski  Foto: Automobilklub Wielkopolski

Przez dwa dni kierowcy na Torze Poznań toczyli walkę o najlepsze pola startowe, a potem trwała zacięta walka o punkty w mistrzowskiej rywalizacji. Odbyła się tutaj 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski.

W pierwszym dniu całe podium w klasie D4+3500 zajęli kierowcy Porsche GT3, a więc Marcin Jedliński wyprzedził Jarosław Budzyńskiego i Stanisława Jedlińskiego – relacjonuje Teresa Cichacka z Automobilklubu Wielkopolski – trzeba dodać, że Marcin Jedliński startowal z ostatniego pola, zdołał wyprzedzić wszystkich konkurentów, ale wykorzystał gapiostwo Jarosława Budzyńskiego.

W drugim dniu Marcin Jedliński z powodu awarii auta już nie wystartował, a zwyciężył Budzyński przed Stanisławem Jadlińskim.

W klasie D4 3500 w obu rundach podium wyglądało bardzo podobnie. Dwukrotnie najlepszy był Dariusz Gałęzki, a za nim finiszował Dawid Bokiej. W sobotę trzeci był Jakub Glasse, a w niedzielę Adam Rzepecki.

Interesująca była walka w klasie 1N. W sobotę zwyciężył Przemyslaw Kaźmierczak, choć naciskał go mocno Maciej Garstecki (strata 5,411 sek.), trzeci na mecie był Piotr Kowner – dodała Teresa Cichacka – drugiego dnia walka była jeszcze bardziej zacięta, a różnice czasowe minimalne.

Tego dnia triumfował Adrian Wielowiejski, a za nim finiszowali: Piotr Kowner (strata 0,415 sek.), Maciej Garstecki (0,714) i Przemysław Kaźmierczak (1,035).

W klasie 2 najszybszy był Michal Jóźwiak, ktory zwyciężył także w niedzielę. W klasie 3 pierwszego dnia triumfował Paweł Widawski, a następnego dnia wyprzedził go Karol Jodko-Kamiński. W klasie 6 pierwszy dzień należał do Dawida Abramczyka, a drugiego dnia najlepszy był Andrzej Grigorjew. W klasie 7 odpowiednio zwyciężyli Piotr Fira i Dariusz Sołtysiak.

W klasie 5 sobotni wyścig wygrał Artur Obuchowski, który wyprzedził Krzysztofa Ratajczaka (strata 0,225 sek.) i Mateusza Bartkowiaka (0,903 sek.). Niedziela należała do innych kierowców. Triumfował Mateusz Tokarski (startował z 14. pozycji!), wyprzedzając Mateusza Bartkowiaka i Roberta Hudziaka.

W klasie 8, czyli Pucharze Malucha też było ciekawie. W klasie 8.1 dwa razy jako pierwszy linie mety mijał Konrad Tadla, a za nim finiszował Michał Ghany. W klasie 8.2 w sobote triumfował Kamil Osóbka, ktory w niedziele musiał uznac wyższość Serafina Karczewskiego.

Kolejna runda WSMP na Torze Poznań, wspólnie z wyścigami FIA CEZ, odbędzie się w dniach od 10 do 12 lipca.

1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz