Sport

Malta gotowa na Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie

Tor Regatowy Malta - trybuny  Foto: POSiR

Już jutro, 27 maja, na Torze Regatowym Malta rozpoczyna się jedna z najważniejszych tegorocznych imprez sportowych odbywających się w Poznaniu, czyli Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie. W pięciodniowych zmaganiach o prym na Starym Kontynencie udział weźmie ponad 700 zawodników. Malta jest już gotowa na to wydarzenie.

Na dzień przed imprezą Tor Regatowy Malta, zarządzany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, jest już przygotowany na przyjęcie zawodników i kibiców. Z uwagi na wiek obiektu i postęp technologiczny, niezbędne było wykonanie szeregu prac remontowych.

W związku z organizacją Mistrzostw Europy konieczne były między innymi modernizacja elementów systemu pomiaru czasu, odświeżenie centrum prasowego oraz sali multimedialnej – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Gospodarz obiektu wstępnie przeznaczył na ten cel 200 tysięcy złotych ze środków własnych, natomiast po spotkaniu z przedstawicielami Europejskiej Federacji Wioślarskiej (FISA), konieczne było zwiększenie nakładów o kolejne 89 tysięcy złotych.

Podczas przygotowań do mistrzostw odświeżyliśmy także siedziska trybuny głównej, hangary i wszystkie szatnie dla zawodników – dodaje dyrektor.

Warto przypomnieć, że będą to największe mistrzostwa w historii, biorąc pod uwagę liczbę zawodników. Jest to bowiem pierwsza okazja na uzyskanie kwalifikacji olimpijskich. W związku z zawodami organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla kibiców w specjalnej utworzonej Strefie Aktywności, która stanie nad Maltą. Na dorosłych czekają zajęcia fitness z profesjonalnymi instruktorami, natomiast dzieci będą mogły spróbować swoich sił w żonglerce, chodzeniu na szczudłach oraz po specjalnej taśmie. Nie zabraknie również wystawy łodzi wioślarskich, pokazów kulinarnych oraz muzyki na żywo. Strefa Aktywności czynna będzie w sobotę i w niedzielę od 11:00 do 19:00.

Ceremonia otwarcia nastąpi 28 maja o godzinie 18:30 Harmonogram imprezy znajdziecie stronie internetowej – kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz