Aglomeracja

Samochód na godzinę

Tylko godzinę potrzebowali poznańscy policjanci, by odzyskać skradziony samochód. Złapali złodziei nim właściciel wartego ponad 70.000 złotych volkswagena golfa zorientował się, że jego pojazd zniknął.

Wszystko działo się w Zakrzewie w środę 4 lipca w godzinach porannych. Dwóch mężczyzn ukradło samochód, którym pojechali na teren opuszczonej posesji.

Mundurowi od dłuższego czasu się nimi interesowali, mężczyźni byli karani za podobne przestępstwa, a to, że zostaną zatrzymani, było dla policjantów tylko kwestią czasu – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji – tym razem zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Złodzieje byli obserwowani przez policjantów i od razu zatrzymali. Wszystko działo się bardzo wczesnym rankiem i właściciel skradzionego volkswagena o całym zdarzeniu dowiedział się od policjantów.

Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Były to m.in. skrzynki rozkodowujące, zagłuszacze i drobną elektronikę.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania w wieku od 40 do 50 lat – dodaje Marta Mróz – jeden z nich był poszukiwany, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od lutego, ponieważ miał do odbycia karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Teraz sąd zdecyduje o dalszych losach obu mężczyzn. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz