K U L T U R A

Sabaton ponownie w Polsce!

Sabaton  Foto: mat. prasowe

Sabaton Foto: mat. prasoweZespołu Sabaton nie trzeba nikomu przedstawiać. Szwedzi od kilku lat regularnie koncertują w Polsce i nie inaczej będzie w styczniu 2015 roku, kiedy przyjadą do nas promować wydaną w br. płytę “Heroes”. Supportować ich będą zespoły Frontside, Delain i Battle Beast.

Nowy album jest zdecydowanie odmiennym wydawnictwem w stosunku do poprzednich. Wspólnym mianownikiem wszystkich płyt jest historia, ale tym razem utwory dotyczą losów konkretnych osób, tytułowych “Bohaterów”.

Polscy fani także mieli wkład w treści zawarte na nowym krążku. Tak samo, jak w przypadku utworu “40:1” i tym razem pomysł do jednego z utworów został podesłany z Polski – dotyczy historii polskiego żołnierza, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, Witolda Pileckiego, więźnia obozu Auschwitz i organizatora tamtejszego ruchu oporu. Jego historia została zapisana w utworze “Inmate 4859”.

Polska część trasy “Heroes” rozpoczyna się w Poznaniu 20 stycznia 2015 w Hali MTP 2. Dalej muzycy pojadą do Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Sabaton – Inmate 4859

Kiedy: 20.01.2015 (wtorek), wejście od godz. 17:30
Gdzie: hala nr 2 MTP, ul. Głogowska 14 (wjazd od ul. Śniadeckich), Poznań
Ceny biletów: 100 zł (przedsprzedaż) / 120 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz