Centrum POZnań

Są! Nowe stojaki rowerowe przy Bibliotece Raczyńskich

Stojaki rowerowe przy Bibliotece Raczyńskich 5  Foto: All for planet

Długo oczekiwany przez poznaniaków parking rowerowy pojawił się przy Bibliotece Raczyńskich. Stojaki w kształcie książek to kilkanaście miejsc parkingowych dla jednośladów. Niebawem pojawią się kolejne, tym razem od strony nowego gmachu, przy Alejach Marcinkowskiego.

Stojaki rowerowe przy Bibliotece Raczyńskich 5 Foto: All for planetKsiążkowe stojaki postawiła Fundacja All For Planet, w sumie w Poznaniu ufundowała już 268 punktów. Najpopularniejsze lokalizacje w mieście wybierali sami Poznaniacy, a my dla każdej z nich przygotowywaliśmy specjalny projekt. Koło stadionu mamy więc piłki, koło centrów handlowych koszyki na zakupy a przy zoo słonie i kangury. Mamy nadzieję, że zielone książki przypadną do gustu czytelnikom korzystającym z Biblioteki Raczyńskich – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji

Jak zapowiedział Wojciech Spaleniach, dyrektor Biblioteki kolejne miejsca dla rowerów pojawią się na początku przyszłego roku. Będą wyglądały jednak inaczej, mają być dopasowane do przestrzeni architektonicznej nowego gmachu.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz