POZnań

Ruszył konkurs – Superżłobek i Superprzedszkole 2020

Przedszkole Księcia Szaranka  Foto: Przedszkole Księcia Szaranka

Po raz drugi Miasto Poznań ogłosiło konkurs na superżłobek i superprzedszkole. Pomoże on wybrać placówki najbardziej przyjazne dzieciom i rodzicom oraz wyłonić miejsca, w których poznańskie maluchy mogą liczyć na opiekę i edukację na najwyższym poziomie.

Konkurs skierowany jest do przedszkoli i żłobków w Poznaniu. Mogą wziąć w nim udział zarówno placówki publiczne, prowadzone przez Miasto, jak i niepubliczne. Miejsca kandydujące do tytułu superżłobka czy superprzedszkola muszą wykazać się wysoką jakością opieki nad dziećmi i edukacji. Niezbędna jest innowacyjność oraz dobra współpraca z rodzicami i lokalnym środowiskiem.

Zgłosić przedszkole lub żłobek do konkursu może jego dyrektor lub dyrektorka. Wymagane jest jednak zebranie udokumentowanego poparcia zgłoszenia przez minimum 60 proc. rodziców dzieci tam uczęszczających.

Formularze zgłoszeniowe z dopiskiem “Superżłobek, superprzedszkole 2020” należy przesłać na adres mailowy: cir@pcs-poznan.pl oraz złożyć pisemnie w zamkniętej kopercie, nie później niż do 11.01.2021 r., w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. 

Ogłoszenie wyników oraz uroczyste nadanie tytułów Superżłobek 2020 i Superprzedszkole 2020 nastąpi podczas Gali Rodziny. Ze względu na sytuację pandemiczną odbędzie się ona online.

Równocześnie prowadzony jest plebiscyt na najlepszą ofertę partnerską 2020 r. w ramach poznańskiego programu dla rodzin wielodzietnych – Karta Dużej Rodziny. Skierowany jest do użytkowników karty. Wyróżnionych partnerów również poznamy podczas Gali Rodzin. 

W 2019 roku w plebiscycie na Superżłobek i Superprzedszkole oddano aż 5240 głosów. Zwyciężyły: żłobek Kalinka (ul. Szamarzewskiego 5/9) oraz Przedszkole nr 163 Baśniowy Zamek (os. B.Chrobrego 106).

Użyte w artykule zdjęcia: Przedszkole Księcia Szaranka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz