POZnań

Ruszył konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy

Dożynki Miejskie 2016 w parku Wilsona - Poznań 27.08.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Dożynki Miejskie 2016 w parku Wilsona - Poznań 27.08.2016 r.

Ruszył konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił – formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia. 

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta 29 sierpnia w parku Wilsona, gdzie od godz. 12:00 do 14:00 uczestnicy konkursu będą tworzyć swoje wieńce z wcześniej zebranych roślin. 

W polskiej tradycji nie ma dożynek bez wieńca – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, który organizuje wydarzenie. – To ważny symbol, który ma reprezentować urodzaj, dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego zawsze dbano, by prezentował się okazale: wplatano w niego owoce, warzywa, zioła i zboża, przyozdabiano kwiatami i kolorowymi wstążkami. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu, ale współcześnie przybierają one bardzo zróżnicowane formy. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz  zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem dostępny jest na stronie internetowej miasta oraz w komunikatach Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa: www.bip.poznan.pl.

Prace spełniające wymogi regulaminu zostaną nagrodzone.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz