Grunwald Junikowo Osiedle Kopernika Osiedle Kwiatowe POZnań

Rusza przebudowa Grunwaldzkiej, stają bimby

uwaga roboty!Rozpoczęcie przebudowy ulicy Grunwaldzkiej oznacza kolejne, poważne zmiany w organizacji ruchu w Poznaniu. Inaczej jeździć będą samochody i autobusy, a bimby zupełnie znikną z tej części miasta. Ulica zostanie ponownie otwarta dopiero w kwietniu 2012 roku!

Ulica Grunwaldzka zostanie przebudowana między ul. Smoluchowskiego a ul. Malwową. Oznacza to poważne perturbacje komunikacyjne nie tylko dla okolicznych mieszkańców.

Największe zmiany czekają osoby, które korzystają z bimb. Podczas trwania remontu ulicy Grunwaldzkiej zastępować będą je autobusy. Zostaną uruchomione aż trzy linie “za tramwaj”:

T1 – Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Rondo Kaponiera
T2 – Junikowo – Rondo Kaponiera
T3 – Osiedle Kopernika – węzeł Głogowska/Hetmańska

Zmienią się także od dzisiaj trasy linii tramwajowych kursujących dotąd do Junikowa i Budziszyńskiej.

Zupełnie inaczej jeździć będą także samochody.

Zamknięte będą przylegające do torowiska pasy ruchu ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Bułgarskiej do ulicy Węgorka. Samochody zatem będą miały do swojej dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu na każdej jezdni.

Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Bułgarską i Jugosłowiańską wprowadzony zostanie ruch okrężny. Nawrót będzie możliwy na ulicy Grunwaldzkiej poprzez tymczasową jezdnię zlokalizowaną za przystankami tramwajowymi.

Na samej ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Bułgarskiej do ronda Jana Nowaka – Jeziorańskiego wprowadzone zostaną specjalne pasy z których korzystać będa mogły tylko autobusy i taksówki.

Całkowicie zamknięte dla samochodów zostaną skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicami Jeleniogórską, Dziewińską, Grotkowską, Małoszyńską. Będzie jednak można do nich dojechać ulicami Smoluchowskiego i Ścinawską.

Przebudowywany fragment Grunwaldzkiej Foto: Google Maps / lepszyPOZNAN.pl

UWAGA KIEROWCY! Jadąc przez skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej z Bułgarską i Jugosłowiańską trzeba pamiętać, że jest to rondo. Warto patrzeć na ustawione znaki i zachować ostrożność, bo nie wszyscy mogą zwrócić na to uwagę.

Zmiany na skrzyzowaniu Grunwaldzkiej z Bułgarską i Jugosłowiańską Foto: Google Maps / lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz