K U L T U R A

Roztańczmy Internet

Narodowe Tańczenie  Foto: materaiały prasowe / PTT

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Tańca, w tym roku będzie on nieco inny niż zwykle. Miała być roztańczona ulica Taczaka i pary poruszające się w rytm poloneza. Polski Teatr Tańca ma pomysł, jak inaczej podejść do Narodowego Tańczenia.

Niestety z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie nie ma szansy zjednoczyć nas fizycznie w jednym miejscu i czasie. Możemy natomiast przenieść je online i w wirtualnej rzeczywistości razem zatańczyć – tłumaczą swój pomysł organizatorzy.

Premiera filmu odbędzie się 29 kwietnia na stronie Polskiego Teatru tańca o godzinie 10:00. Tam zobaczymy zaproszonych Gości, który zapoczątkują wspólne wykonanie poloneza “w sieci”.
Do poniedziałku, 4 maja będzie można dodawać do tego postu zdjęcia i filmy z polonezem wydłużając wirtualny korowód.

Mile widziane są zarówno tradycyjne wersje, odtwarzające kanoniczne kroki, figury i majestatyczny charakter poloneza (podpowiemy jeszcze, jak w zgodzie z tradycją go tańczyć, jak i freestyle’owe interpretacje z dużą dozą improwizacji i spontaniczności – zachęcają.

Z nadesłanych materiałów powstanie gromadny taniec zespołowy online, posuwający się barwnym, ruchliwym wężem w ślad za podążającymi w pierwszych parach Gośćmi.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji tańczMY, której patronem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Narodowe Tańczenie online
FB facebook.com/ptt.poznan
środa, 29 kwietnia, godzina 10:00

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: materaiały prasowe / PTT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz