POZnań

Rozświetlona Świąteczna Bimba

Świąteczna bimba  Foto: MPK

Świąteczną bimbę, która wyruszy na trasę w Mikołajki, rozświetlać będzie 7.500 światełek. Ten wyjątkowy tramwaj będziemy mieli okazję oglądać na ulicach Poznania codziennie.

W poprzednich latach świąteczna bimba wyruszała w swoją trasę tylko w weekendy. Pandemia zmieniła jednak plany. Nie będzie znanych choćby z ubiegłego roku weekendowych przejazdów specjalnych, podczas których organizowane były różnego rodzaje atrakcje.

Rezygnujemy z przejazdów specjalnych, ale nie chcemy pozbawić mieszkańców widoku rozświetlonego tramwaju zapowiadającego zbliżające się święta – mówi Wojciech Tulibacki z poznańskiego MPK – dlatego w tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w codziennym ruchu pasażerskim.

Tym razem lampkami, które tworzą 750 metrowy udekorowano tramwaj moderus beta. Pierwsi pasażerowie będą mogli wsiąść do niego w niedzielę 6 grudnia na linii numer 18. Będzie go można zobaczyć w godzinach porannych i popołudniowych.

W kolejnych dniach będzie przewozić pasażerów także na liniach 3, 11 i 17. W Świątecznej Bimbie, obowiązują limity pasażerów. Należy również zakrywać usta i nos. .

Pierwszego dnia, 6 grudnia, Świąteczna Bimba kursować będzie na linii numer 18. Ze Starołęki wyjeżdżać będzie o 15:06, 16:46, 18:26, 20:06 i 21:46. Z Ogrodów wyruszy o 15:56, 17:36, 19:16, 20:56 oraz 22:36.

Swiąteczna bimba Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak, MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz