Rataje

Rozpoczyna się remont ronda Rataje

Rozpoczyna się remont ronda Rataje  Foto: Google Street View

Rozpoczyna się remont nawierzchni na rondzie Rataje i przyległych ulic, a to oznacza kolejne utrudnienia w tej części miasta. Zgodnie z planem wszystkie prace powinny zakończyć się we wrześniu.

Stan nawierzchni samego rondo jak i ulic do niego prowadzących nie jest w najlepszym stanie od dłuższego czasu. Były plany całkowitej przebudowy tego skrzyżowania, ale nie ma na to niestety bejmów. Podczas prace, które rozpoczynają się we wtorek oprócz nawierzchni zostaną również wymienione krawężniki.

Zdajemy sobie sprawę, że ten mały remont nie rozwiąże problemów komunikacyjnych na rondzie Rataje – przyznaje Marcin Stokowiec z firmy Apsys Polska – czekamy na decyzję Prezydenta Poznania dotyczącą realizacji zobowiązań Miasta z umowy partycypacyjnej, czyli na rozpoczęcie kompleksowej przebudowy tego węzła komunikacyjnego.

Zgodnie z umową spółka, która wybudowała w sąsiedztwie ronda gigantyczne centrum handlowe przygotowała odpowiednią dokumentację. Ma ona być częścią wniosku o dofinansowanie przebudowy ronda ze środków unijnych.

Podczas rozpoczętego właśnie, pierwszego etapu prac na rondzie wymienione zostaną krawężniki i skorygowane wpusty studzienek kanalizacji deszczowej.

Będzie się to wiązało ze zwężeniem fragmentu jezdni. Samochody będą miały jednak do dyspozycji trzy pasy ruchu. Ta tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do 16 lipca.

Remont nawierzchni, finansowany w całości przez firmę zarządzającą centrum handlowym, pochłonie 2.208.000,00 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz