POZnań

Rozpoczyna się II etap przebudowy torowiska na ulicy Głogowskiej

Prace na ulicy Głogowskiej  Foto: materiały prasowe / MPK

Prace związane z przebudową torowiska na ulicy Głogowskiej wkraczają w kolejny etap, a to wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie. Od 12 lipca niemożliwy będzie przejazd ulicą Głogowską od Ściegiennego w stronę Hetmańskiej.

Prace na fragmencie ulicy Głogowskiej (pomiędzy ulicami Hetmańską a Ściegiennego) trwają od początku wakacji. Obejmują rozbiórkę starego torowiska i montaż nowego, wymianę nawierzchni w torowisku, a na przystankach Krauthofera (w obu kierunkach) oraz Sielska (w stronę centrum) montaż nowych krawędzi peronowych.

Dotychczas przejazd Głogowską w obu kierunkach był utrzymany, jednak postęp prac wymusza konieczność zmiany organizacji ruchu. Od 12 lipca udostępniony dla kierowców zostanie przejazd w relacji Krauthofera-Palacza, natomiast niemożliwy będzie przejazd Głogowską od ulicy Ściegiennego w stronę ulicy Hetmańskiej i, co się z tym wiąże, nie będzie możliwości skrętu w Głogowską  z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego).

Objazd dla kierowców jadących z Górczyna w stronę centrum wytyczono ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Natomiast kierowcy jadący w stronę Górczyna z uwagi na utrudnienia proszeni są o korzystanie  w miarę możliwości – z trasy alternatywnej, np. ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu także linia autobusowa „za tramwaj” T5 od 12 lipca będzie kursować zmienioną trasą – jak już informowaliśmy, zostanie poprowadzona z Górczyna ulicami: Zgoda, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską i następnie Głogowską oraz Roosevelta do Kaponiery (przejazd w kierunku Górczyna odbywać się będzie – jak dotychczas – ulicą Głogowską). Przypominamy, że w celu zmniejszenia niedogodności wynikających z braku możliwości dojazdu do Górczyna tramwajem, zmienioną trasą kursują autobusy linii nr 179.

Przebudowa torowiska na fragmencie ulicy Głogowskiej to jeden z remontów zaplanowanych przez ZTM w Poznaniu na tegoroczne wakacje. Prace prowadzone są również na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Kórnickiej oraz w tunelu Franowo.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz