Stare Miasto

Rozpoczyna się budowa przejścia na ul. Matyi

Przejście  Foto: TD

Rozpoczyna się oczekiwana przez wielu pasażerów bimb i ban budowa przejścia dla pieszych na ulicy Matyi. Gdy się zakończy droga podróżnych znacznie się skróci.

Szybciej będziemy mogli dotrzeć z przystanku tramwajowego na pociąg. Nie trzeba będzie korzystać z przejścia podziemnego. Na nowym przejściu dla pieszych zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna, dzięki czemu bezpiecznie będziemy mogli pokonać torowisko tramwajowe i jezdnię z dwoma pasami ruchu.

Budowa wiązać się będzie oczywiście z utrudnieniami dla kierowców i pieszych. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowy zostaną wprowadzone w piątek (18.09) wieczorem.

W pierwszym etapie prac budowlanych z ruchu zostanie wyłączony chodnik po południowej stronie ulicy Matyi na odcinku około 45 metrów – informuje Zarząd Dróg Misjekich – piesi będą poruszać się po wyłączonym z ruchu kołowego pasie przeznaczonym do tej pory do prawoskrętu w ulicę króla Przemysła II.

Samochody będą miały do swojej dyspozycji dwa pasy ruchu południowej jezdni ulicy Matyi. Ze środkowego pasa będzie można skręcać w ul. króla Przemysła II. Będzie również trzeba zwolnić do 30 km/h o czym przypomną nam znaki.

Prace budowlane rozpoczną się w sobotę (19.09) i potrwają, zgodnie z umową do końca października.

Rozpoczyna się budowa przejścia na ul. Matyi

Informujemy również, że wraz z postępem prac budowlanych będą wprowadzone zmiany w tymczasowej organizacji ruchu – dopowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich – prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza kierowców o zachowanie ostrożności oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Koszt całej inwestycji, w tym instalacja sygnalizacji świetlnej to 426.072,00 złotych.

Najkrótsza droga na dworzec

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz