Rozbrat – decydujące starcie. Demonstracja!

rozbratO godzinie 18:00 rozpocznie się na Placu Mickiewicza demonstracja w obronie ROZBRATU. Hasło przewodnie: “Kominiarze w obronie Rozbratu” – organizatorzy proszą o adekwatny do hasła strój. O co chodzi?

W najbliższy piątek (26.III o godzinie 10:00. przed sądem w Poznaniu odbędzie się licytacja jednej z z trzech działek należącej do firmy-bankruta – Darexu. To właśnie na tej działce działa Rozbrat.  Od kiedy na Rozbracie w styczniu 2008 roku pojawił się komornik, udało się poprzez działania prawne i protesty, zapobiec sprzedaniu i ewikcji skłotu. Jeżeli i tym razem 26 marca Rozbratu nikt nie kupi, następna licytacja będzie się mogła realnie odbyć za około 2-3 lata. Mamy zatem do czynienia z krytycznym momentem – tłumaczą ludzie ze skłotu ROZBRAT.

W tym roku minie 16 lat działania ROZBRATU na terenie opuszczonym przez firmę Darex. Budynki zostały zagospodarowane przez poznańskie środowiska wolnościowe i anarchistyczne. Przez ten czas własnymi środkami i pracą ludzie ci odbudowali i zagospodarowaliśmy niszczejące lokale. Rozpoczęliśmy również prowadzić szeroką działalność polityczną, społeczną i kulturalną – podkreślają. Rozbrat to od wielu lat miejsce, gdzie mieszka 20 osób. Mieszczą się tam również sale koncertowe, biblioteka, galeria, warsztaty, miejsca do spotkań i dyskusji.

W komunikacie ROZBRATU czytamy: Jeszcze nigdy, dzięki działaniom w obronie Rozbratu jakie prowadzimy intensywnie od początku 2008 roku, nie byliśmy tak silni, ale pomimo tego układ sił pozostaje nierówny. Rozbrat jest zagrożony. Dlatego apelujemy do wszystkich o wsparcie naszego protestu i udział w demonstracji 20 marca.  Nie poddamy się bez walki! Rozbrat zostaje!

Przed demonstracją i po będzie można zjeść coś na Rozbracie i pomóc w przygotowaniach. Po demonstracji zapraszamy na imprezę na Rozbrat, gdzie odbędzie się koncert Stagnation Is Death i Henry Fonda, a po nim potańcówka.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Demontracje TAK, Wandalizm NIE
    – szkoda że demonstranci nie wykazali sie odpowiedizalnością i zniszczyli elewacje Urzędu MIasta która teraz będzie czyszczona za nasze pieniądze… a pieniądze te mogły iśc na rozbrat – najpierw trzeba zacząć dbać o dobro wspólne a dopiero poźniej wyciągać rękę po cudze…. i nie jestem fanem nadzego UM ani Rysia G. ale wandalizm potępiam z całą surowością – wstyd!